X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.05.2025 р. № 2846/ІПК/99-00-21-03-03 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Товариства                щодо отримання індивідуальної податкової консультації та повідомляє наступне.

Товариство у своєму зверненні зазначає, що здійснює виробництво спирту етилового неденатурованого зі зброджуваних матеріалів та має відповідні ліцензії.

Товариство просить надати розяснення на питання:

        Яким чином відображати відомості у графі 5 Додатку 15 до Декларації з акцизного податку щодо кількості днів, протягом яких виробництво спирту етилового не здійснювалося через зупинку виробництва або внаслідок технічних чи регламентних робіт, якщо впродовж звітного місяця така зупинка мала місце не повний день, а декілька годин впродовж дня?

Відповідно до підпункту 49.2 пункту 49 підрозділу 5 розділу ХХ Кодексу при визначенні гарантованого податкового зобов'язання значення «К» зменшується на кількість днів, протягом яких виробництво спирту етилового, біоетанолу не здійснювалося через зупинку виробництва або внаслідок технічних чи регламентних робіт, за умови повідомлення про такі обставини в день їх настання в письмовій формі постійного  представника контролюючого органу на акцизному складі та в електронній формі, у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу, центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову  політику, з метою опломбування місць можливого доступу до спирту етилового, біоетанолу, їх розпломбування після закінчення дії обставин, у порядку, визначеному Законом України від 18 червня 2024 року № 3817 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».

Порядок заповнення та подання декларації з акцизного податку затверджений наказом Міністерства фінансів від 23.01.2015 № 14 «Про затвердження форми декларації з акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку» (із змінами) (далі – Декларація).

29.04.2025 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 11.04.2025 № 195 «Про затвердження Змін до форми декларації з акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку», яким передбачено зміни до форми декларації з акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку, та доповнення Декларації новим додатком 15 «Розрахунок суми гарантованого податкового зобов’язання з акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового, біоетанолу (пункт 49 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу)».      

Кодексом не передбачено іншого механізму обрахунку гарантованого податкового зобов'язання, а саме в частині обрахунку значення показника «К» при зменшенні днів, протягом яких виробництво спирту етилового, біоетанолу не здійснювалося через зупинку виробництва на неповну добу.

Платник податку при розрахунку гарантованого податкового зобов'язання значення показника «К» може зменшити лише на ту кількість днів, протягом яких виробництво спирту етилового, біоетанолу не здійснювалося взагалі (з початку і до кінця доби), за умови повідомлення про такі обставини в день їх настання в письмовій формі постійного  представника контролюючого органу на акцизному складі та в електронній формі, у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу.

У графі 5 додатку 15 до Декларації відображається кількість днів (повних діб), протягом яких виробництво спирту етилового, біоетанолу не здійснювалося через зупинку виробництва або внаслідок технічних чи регламентних робіт ( К1 ).

Отже, у разі, якщо виробництво спирту етилового не здійснювалося через зупинку виробництва або внаслідок технічних чи регламентних робіт впродовж звітного місяця декілька годин протягом дня (неповна доба), то Товариству               не потрібно відображати відомості у графі 5 Додатку 15 до Декларації.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.