Державна фіскальна служба України розглянула запит громадянина від № (вх. ДФС № ... від ...) щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Відповідно до звернення суб’єкт господарювання протягом 2016 - 2017 років здійснював діяльність на АЗС з застосуванням реєстратора розрахункових операцій при реалізації паливно-мастильних матеріалів у відокремленому підрозділі.
Пунктом 9 ст. З Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.
На виконання статті 33 Закону України від 20 травня 1999 року № 679-ХIV «Про Національний банк України» та з метою удосконалення готівкових розрахунків Правлінням Національного банку України постановою від 15.12.2004 № 637 затверджено Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, яке зареєстроване у Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за № 40/10320 (далі - Положення № 637).
Пунктом 2.6 Положення № 637 було визначено, що вся готівка, яка надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та у повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки у касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 Положення № 637, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) або використанням розрахункових книжок (далі - РК) оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій (далі - КОРО) на підставі фіскальних звітних чеків РРО (цих розрахункових квитанцій).
З огляду на зазначене, під час застосування РРО готівка мала бути оприбуткована відповідно до вимог пункту 2.6 Положення № 637, тобто якщо «Z-звіт» роздрукований, то і відповідний запис мав бути здійснений у КОРО у день його роздрукування.
Сума виручки буде вважатися оприбуткованою своєчасно, якщо відповідний запис у КОРО здійснений у день роздрукування «Z-звіту».
Щодо проведення операцій «службова видача» та «службове повернення» зазначаємо.
Пунктом 6 розділу III Положення про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 918/29048, визначено, що внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «служ:бова видача», якщо такі внесення чи видача не пов’язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання «Z-звіту».
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |