Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ до вказаних у зверненні операцій та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство є виробником товарів оборонного призначення, назва і коди УКТ ЗЕД яких вказано у зверненні (далі – Товари). Для виробництва Товарів Товариство здійснює ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту складових частин (далі – Комплектуючі) для використання у власній виробничій діяльності для ремонту Товарів.
З метою забезпечення гарантійних умов на поставлені Товари, Товариство укладає договір з покупцем про технічне обслуговування та ремонт. У вартість ремонту входить вартість ввезених на митну територію України в митному режимі імпорту Комплектуючих, самостійно виготовлених Комплектуючих та вартість робіт із здійснення заміни Комплектуючих.
З огляду на викладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:
1) чи виникають зобов’язання з податку на додану вартість при здійсненні операцій з постачання послуг із ремонту Товарів, якщо для такого ремонту Товариство використовує Комплектуючі, які класифікуються у товарних групах 8525 89 00 згідно з УКТ ЗЕД та Комплектуючі, що Товариство самостійно виготовляє, і які класифікуються за кодом згідно з УКТ ЗЕД 8807?
2) як правильно скласти податкову накладну та акт виконаних робіт, в описаній у зверненні ситуації?
Відносини, що виникають у сфері справляння податків, зборів і митних платежів, регулюються нормами ПКУ, Митного кодексу України (далі – МКУ) та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування (пункт 1.1 статті 1 розділу I ПКУ і частина друга статті 1 розділу I МКУ).
Відповідно до пунктів 5.1 - 5.3 статті 5 розділу I ПКУ поняття, правила та положення, установлені ПКУ та законами з питань митної справи, застосовуються виключно для регулювання відносин, передбачених статтею 1 розділу I ПКУ. У разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням ПКУ, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення ПКУ. Інші терміни, що застосовуються у ПКУ і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (абзац перший частини другої статті 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами).
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Правила формування податкових зобов’язань і податкового кредиту з ПДВ та складання податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних і їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) визначено статтями 187, 198 та 201 розділу V ПКУ.
Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267, зі змінами і доповненнями (далі – Порядок № 1307).
Згідно з пунктами 201.1, 201.5, 201.7 статті 201 розділу V ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.
Для операцій, що оподатковуються, і операцій, звільнених від оподаткування, складаються окремі податкові накладні.
Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на рахунок у банку/небанківському надавачу платіжних послуг як попередня оплата (аванс).
Враховуючи викладене, та виходячи із аналізу норм ПКУ та інших нормативно-правових актів зазначених вище, опису питань і фактичних обставин, наявних у зверненні, ДПС повідомляє.
Щодо питань 1 і 2
Якщо Комплектуючі є складовою частиною певної послуги, наприклад послуги з технічного обслуговування та/або поточного ремонту Товарів та їх вартість включається до загальної вартості такої послуги, то кожна з окремих складових частин такої послуги не розглядається як окремо визначена операція для цілей оподаткування податком на додану вартість.
Таким чином операція з постачання послуг із ремонту Товарів підлягає оподаткуванню податком на додану вартість в загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.
За такою операцією Товариство зобов’язане визначити податкові зобов’язання з ПДВ та скласти на замовника податкову накладну за правилами встановленими у Порядку № 1307, і зареєструвати її в ЄРПН у встановлені ПКУ терміни.
З питання складання акту виконаних робіт ДПС рекомендує звернутися до Міністерства фінансів України.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу II ПКУ).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |