X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ДНIПРОПЕТРОВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.02.2018 р. № 729/ІПК/04-36-40-02-25

Щодо порядку декларування максимальної роздрібної ціни

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області розглянуло лист ТОВ щодо надання індивідуальної податкової консультації щодо порядку декларування максимальної роздрібної ціни та повідомляє.

Відповідно до пп. 14.1.106 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) - максимальні роздрібні ціни - ціни, встановлені на підакцизні товари (продукцію з урахуванням усіх видів податків (зборів). Акцизний податок з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни.

Максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) встановлюються виробниками або імпортерами товарів (продукції) шляхом декларування таких цін у порядку, встановленому цим Кодексом. Продаж суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Порядок нанесення максимальної роздрібної ціни визначено п.220.11 ст.220 Кодексу та ст. 11-1 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» і полягає в наступному: встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення.

Максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається з її цифрового виразу та скороченого найменування грошової одиниці України.

Дата виготовлення наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається із шести цифр, перші дві з яких означають день, наступні дві - місяць, останні дві - рік такої дати.

Відповідно до п. 220.2 ст. 220 Кодексу декларація про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) (далі - Декларація), встановлені виробником або імпортером товарів (продукції), подається центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронній формі, визначеній центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної фінансової політики, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Декларація подається не пізніше 10 та 25 числа місяця. Установлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на перелічені у декларації товари (продукцію) не пізніше ніж 10 числа запроваджуються з 15 числа місяця, в якому подається декларація, а установлені не пізніше ніж 25 числа - з 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому декларацію подано центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, і діють до їх зміни у порядку, встановленому Кодексом (п.220.4, п.220.7 ст.220 Кодексу).

У разі потреби у зміні будь-яких відомостей, що містяться у декларації про максимальні роздрібні ціни, поданій їх виробником або імпортером до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, виробник або імпортер повинен подати таким органам нову декларацію (п.220.8 ст.220 Кодексу).

Отже, згідно з діючим законодавством виробник чи імпортер має право змінити максимальні роздрібні ціни, задекларувавши їх у встановленому законом порядку, за умови забезпечення вимоги щодо нанесення максимальної роздрібної ціни на упаковку підакцизних товарів як того вимагає закон.

Розмитнені та введені у вільний продаж підакцизні товари можуть реалізовуватись за тими максимальними роздрібними цінами, які нанесені на такий підакцизний товар.