Індивідуальна податкова консультація
Головне управління ДПС у м. Києві на звернення Товариства щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі − Податок), статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі − Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Товариство проінформувало, що уклало договір управління майном від 21.06.2024, із внесеними змінами від 19.03.2025, відповідно до якого прийняло в управління об’єкт нерухомого майна (нежитлові приміщення), який розміщений за адресою: м. Київ, …………….
Товариство запитує, чи повинне, як управитель за договором управління нерухомим майном подавати податкову декларацію з Податку, із зазначенням свого дев’ятизначного податкового номеру, наданого Товариству для договору управління нерухомим майном, та сплачувати Податок з окремого банківського рахунку, який відкритий для введення розрахунків по договору управління нерухомого майна.
Порядок нарахування та сплати Податку з об’єктів нежитлової та/або житлової нерухомості врегульовано статтею 266 Кодексу.
Згідно з підпунктом 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Кодексу платниками Податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Норми статті 266 Кодексу поширюються на власників нерухомого майна і не застосовуються до суб’єкта господарювання, за яким об’єкти нерухомості закріплені за договором управління майна.
Правові відносини, які виникають між сторонами договору управління майном, регулюється главою 70 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ).
За договором управління майном одна сторона (установник управління) передає другій стороні (управителеві) на певний строк майно в управління, а друга сторона зобов'язується за плату здійснювати від свого імені управління цим майном в інтересах установника управління або вказаної ним особи (вигодонабувача) (частина перша статті 1029 ЦКУ).
Управитель, якщо це визначено договором про управління майном, є довірчим власником цього майна, яким він володіє, користується і розпоряджається відповідно до закону та договору управління майном. Договір про управління майном не тягне за собою переходу права власності до управителя на майно, передане в управління (частина п'ята статті 1033 ЦКУ).
Оскільки Кодексом визначено, що платниками Податку є власники об’єктів нерухомості, то безпосередньо в Товариства, як управителя майна не виникає податкового обов’язку зі справляння Податку в частині об’єктів нерухомості, які закріплені за ним згідно договору управління майна.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
Ця індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |