Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення на отримання індивідуальної податкової консультації Товариства щодо окремих норм законодавства з виробництва та обігу алкогольних напоїв, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні платник податків повідомив, що є виробником алкогольних напоїв та здійснює свою діяльність на підставі ліцензії на виробництво алкогольних напоїв від 01.12.2021.
Товариство планує виробництво алкогольного напою на основі ректифікованого етилового спирту з додаванням спиртового дистиляту (коньячного спирту), відповідно до Технологічної інструкції: 90 % етилового спирту, 10 % коньячного спирту та інших інгредієнтів з вмістом спирту етилового від 30 % об. до 40 % об. (далі – Напій).
Як зазначено у зверненні, згідно з висновком Торговельно-промислової палати Напій класифікується за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2208 90 69 00.
Враховуючи викладене вище, та з урахуванням положень Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 3817), наказу Міністерства фінансів України від 18 червня 2024 року № 296 «Про затвердження форми № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», форми № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», порядків їх заповнення та Кодів, одиниць виміру та видів продукції/товару», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 липня 2024 року за № 1011/42356 (далі – Наказ № 296), платник податків запитує:
1. Чи буде вірним у формі № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (далі – Звіт № 1-ВП) відобразити показники щодо віднесення Напою лише до коду продукції 60, без одночасного відображення відповідної інформації по кодам 61 ‑ 64?
2. Чи буде вірним у формі № 1-ВП відобразити показники щодо Напою за кодом товару 88 - Інше (не зазначене у цьому переліку) з вказанням коду продукції/товару згідно з УКТ ЗЕД 2208 90 69 00 та одиниці виміру «дал, дал б.с.»?
3. Якщо жоден з вищезазначених варіантів (питання 1 або 2) не є вірним - за яким кодом необхідно відобразити показники щодо Напою у формі № 1-ВП?
Щодо зазначених питань
Відповідно частини першої статті 1 Закону № 3817:
алкогольний напій - напій, одержаний шляхом спиртового бродіння крохмалевмісної чи цукровмісної сільськогосподарської продукції або вироблений на основі спирту етилового та/або спиртового дистиляту, та/або іншого алкогольного напою, з вмістом спирту етилового понад 0,5 % об., який відповідає товарним позиціям 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу «живого» бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 % об. та більше, що відповідає товарній підкатегорії 2103 90 30 00 та товарній підпозиції 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД (пункт 2 частини першої статті 1 Закону № 3817);
слабоалкогольний напій - алкогольний напій з вмістом етилового спирту понад 0,5 % об., але не більше 8,5 % об., та екстрактивних речовин не більше 14 грамів на 100 сантиметрів кубічних, вироблений на основі водно-спиртової суміші або алкогольного напою з використанням інгредієнтів, напівфабрикатів та консервантів, насичений чи ненасичений діоксидом вуглецю (пункт 79 частини першої статті 1 Закону № 3817);
спиртний напій - алкогольний напій, призначений для споживання людиною, міцністю від 15 % об. (включно із спиртними напоями категорії «яєчний лікер» міцністю від 14 % об.), отриманий в один із таких способів або шляхом їх поєднання: дистиляція отриманих шляхом природного спиртового бродіння продуктів із сільськогосподарської продукції з додаванням або без додавання ароматизаторів чи ароматичних харчових продуктів; мацерація або
подібна обробка рослинної сировини у спирті етиловому із сільськогосподарської продукції та/або спиртовому дистиляті із сільськогосподарської продукції, та/або спиртному напої; додавання (окремо або в поєднанні) ароматизаторів, ароматичних харчових продуктів, барвників, підсолоджувачів та/або іншої сільськогосподарської продукції, та/або харчових продуктів, інших інгредієнтів, використання яких у виробництві спиртних напоїв дозволено законодавством, до спирту етилового та/або спиртового дистиляту, та/або спиртного напою. Якщо для виробництва спиртного напою додається вода питна (у тому числі демінералізована, пом'якшена, оброблена за допомогою зворотного осмосу), вміст спирту у спиртному напої після додавання води повинен відповідати вмісту спирту за об'ємом, встановленому для відповідної категорії спиртних напоїв. Не вважаються спиртними напоями алкогольні напої, що класифікуються у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 та 2207 згідно з УКТ ЗЕД. Для виробництва спиртних напоїв використовуються спирт етиловий (товарна підкатегорія 2207 10 00 90 згідно з УКТ ЗЕД) та спиртові дистиляти (товарна позиція 2208 згідно з УКТ ЗЕД), отримані виключно із сільськогосподарської продукції (пункт 81 частини першої статті 1 Закону № 3817).
Відповідно до розділу IV «Готові харчові продукти; алкогольні та безалкогольні напої і оцет; тютюн та його замінники; продукти, з вмістом та без вмісту нікотину, призначені для вдихання без горіння; інші нікотиновмісні продукти, призначені для забезпечення надходження нікотину в тіло людини» Митного тарифу України, затвердженого Законом України від 19 жовтня 2022 року № 2697-ІХ «Про митний тариф України», у групі 22 «Алкогольні та безалкогольні напої і оцет» товар за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2208 90 69 00 відповідає опису - інші напої, що містять спирт.
Розділом I «Продукція/товар», Кодів, одиниць виміру та видів продукції/товару, затверджених Наказом № 296, встановлено коди для продукції залежно від її коду згідно з УКТ ЗЕД та виду, зокрема, встановлено:
код 60 - лікеро-горілчані вироби (код згідно з УКТ ЗЕД 2208);
код 61 - у тому числі слабоалкогольні напої міцністю від 1,2 до 8,5 відсотка (код згідно з УКТ ЗЕД 2208 90), вказані напої зазначаються також за кодом 60 (лікеро-горілчані вироби);
код 62 - у тому числі віскі ( код згідно з УКТ ЗЕД 2208 30);
код 63 - у тому числі ром ( код згідно з УКТ ЗЕД 2208 40);
код 64 - у тому числі джин ( код згідно з УКТ ЗЕД 2208 50);
код 67 - міцні напої з плодово-ягідної сировини (код згідно з УКТ ЗЕД 2208 90).
Отже, оскільки зазначені у зверненні Напої з кодом згідно з УКТ ЗЕД 2208 90 69 00 не є слабоалкогольними напоями, віскі, ромом або джином та, як зазначено у зверненні, не є міцними алкогольними напоями з плодово-ягідної сировини, при заповненні Звіту № 1-ВП, вказані Напої необхідно зазначати лише за кодом продукції/товару 60.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).
____________________________________________________________________________________
Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |