X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.06.2025 р. № 3035/ІПК/16-31-09-04-05

Індивідуальна податкова консультація

 

  Головне управління ДПС у Полтавській області за результатами розгляду звернення  Товариства з обмеженою відповідальністю щодо  подання  до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, даних  про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального, в межах компетенції та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України   від   02.12.2010  за  № 2755-VI (зі змінами і доповненнями) (далі – Кодекс),  повідомляє наступне.

         У своєму зверненні платник податків повідомляє, що ТОВ   зареєстроване платником акцизного податку з реалізації пального та має дві ліцензії: на право оптової торгівлі пальним та на зберігання пального для власного споживання. Також ТОВ зареєстровано акцизний склад для зберігання пального для власного споживання.

Виходячи із вищевикладеного, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію  з наступного питання:

1. Чи потрібно подавати щоденні довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу та залишків пального  кожного дня чи, якщо пальне використовується виключно для власного споживання, подавати зведену раз на місяць?

Щодо питання 1.

За даними Єдиного ліцензійного реєстру ТОВ  має наступні ліцензії:

Відповідно до абзацу б підпункту 14.1.6 пункту 14.1 статті 14  Кодексу  акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

За даними  Системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового  (СЕАРП СЕ)  платником зареєстровано акцизний склад  за адресою,   яка, в свою чергу, вказана як місце зберігання пального  в ліцензії  на  право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки).

Згідно підпункту  230.1.3  пункту 230.1  статті  230 Кодексу розпорядники акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, зобов’язані на кожному акцизному складі формувати дані про обсяги обігу пального за звітний календарний місяць та фактичні залишки пального станом на перший та останній дні такого місяця у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15°С.

Дані про фактичні залишки пального на перший та останній дні календарного місяця та про обсяг обігу пального за звітний календарний місяць формуються розпорядниками акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, після проведення останньої операції з обігу пального у звітному календарному місяці, але не пізніше 23 години 59 хвилин останнього дня звітного календарного місяця, до початку здійснення операцій з обігу пального у день, що настає за таким останнім днем звітного календарного місяця, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 15 календарних днів, що настають за останнім днем звітного календарного місяця.

Фактичні показники витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників щодо обсягів залишків пального та добового обсягу реалізованого пального перераховуються у літри, приведені до температури 15° С, крім показників паливороздавальних колонок та/або оливороздавальних колонок, які виконують функції витратомірів-лічильників.

Дані про залишки пального та про обсяг обігу пального подаються електронними засобами зв’язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників (під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника або витратоміра-лічильника - заповнюються відповідальною особою розпорядника акцизного складу).

В електронних документах також зазначаються відповідальною особою розпорядника акцизного складу дані про обсяги залишків пального, що знаходяться на акцизному складі в тарі, балонах, упаковці, про добовий обсяг реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці, а також інформація про дні, в які акцизний склад не працює.

Таким чином, розпорядники акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, зобов’язані на кожному акцизному складі формувати дані про обсяги обігу пального за звітний календарний місяць та фактичні залишки пального станом на перший та останній дні такого місяця у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15°С.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт  52.2 статті 52   глави 3 розділу  ІІ Кодексу).