Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо визначення платником єдиного податку обсягу доходу при перебуванні на спрощеній системі оподаткування та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
Товариство повідомило, що є платником єдиного податку третьої групи, основний вид діяльності КВЕД 49.31 - пасажирський наземний транспорт мiського та примiського сполучення. Товариство здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування та отримує доходи у вигляді: - відшкодування за пільгове перевезення від Управління соціальної та ветеранської політики Нововолинської міської ради; - компенсації роботодавцю ЄСВ при працевлаштуванні безробітних.
Товариство, посилаючись на норми податкового законодавства, просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання:
З якої суми доходу (за даними фінансової звітності чи за даними декларації платника єдиного податку) визначається ліміт з метою перебування на спрощеній системі оподаткування?
Щодо зазначеного питання.
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV Кодексу.
До суб’єктів господарювання третьої групи, належать юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року (підпункт 3 пункту 291.4 статті 291 Кодексу).
Відповідно до підпункту 2 пункту 292.1 статті 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) період у в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 Кодексу.
Пунктом 292.6 статті 292 Кодексу визначено, що датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.
Для платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) датою отримання доходу також є дата відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених Кодексом.
Платники єдиного податку третьої групи – юридичні особи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пунктів 44.2, 44.3 статті 44 Кодексу (пункт 296.1 статті 296 Кодексу). Такий облік ведеться за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (пункт 44.2 статі 44 Кодексу).
Відповідно до пункту 292.13 статті 292 Кодексу дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до статті 296 Кодексу.
Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування (пункт 292.14 статті 292 Кодексу).
При цьому, платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду (абзац перший пункту 296.3 статті 296 Кодексу), де відображають обсяг отриманого доходу та на підставі якої здійснюється нарахування та сплата суми єдиного податку.
Форми податкових декларацій платника єдиного податку, визначених пунктами 296.2 і 296.6 статті 296, затверджуються в порядку, встановленому статтею 46 Кодексу.
Враховуючи зазначене, оскільки дохід юридичної особи - платника єдиного податку, визначений відповідно до статті 292 Кодексу, відображається в податковій декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи), то при визначені встановленого обсягу доходу, що надає право юридичній особі - платнику єдиного податку третьої групи перебувати на спрощеній системі оподаткування протягом календарного року, потрібно враховувати суму доходу, задекларованого таким суб’єктом господарювання у податковій декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи).
При цьому, у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку третьої групи платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення (підпункт 3 підпункту 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 Кодексу).
Відповідно до підпункту 3 пункту 293.8 статті 293 Кодексу платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 291.4 статті 291 цього Кодексу, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у подвійному розмірі ставок, визначених пунктом 293.3 статті 293, а також зобов'язані у порядку, встановленому цією главою, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом.
Слід зазначити, що кожен конкретний випадок має розглядатися з урахуванням всіх суттєвих обставин та первинних документів.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |