Державна фіскальна служба України розглянула Ваше звернення щодо розміру ставки, за якою оподатковуються договори страхування життя, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.
Відносини у сфері страхування з метою створення ринку страхових послуг, посилення страхового захисту майнових інтересів підприємств, установ, організацій та фізичних осіб регулюються Законом України від 07 березня 1996 року № 85/96-ВР «Про страхування» (далі - Закон № 85/96-ВР).
Відповідно до ст. 6 Закону № 85/96-ВР страхування життя є одним із видів добровільного страхування. Загальні умови і порядок здійснення добровільного страхування визначаються правилами страхування, що встановлюються страховиком самостійно відповідно до вимог Закону № 85/96-ВР. Конкретні умови страхування визначаються при укладенні договору страхування відповідно до законодавства.
Підпунктом 14.1.52 п. 14.1 ст. 14 Кодексу передбачено, що договір довгострокового страхування життя - договір страхування життя строком на п'ять і більше років, який передбачає страхову виплату одноразово або у вигляді ануїтету, якщо застрахована особа дожила до закінчення терміну дії договору страхування чи події, передбаченої у договорі страхування, або досягла віку, визначеного договором. Такий договір не може передбачати часткових виплат протягом перших п'яти років його дії, крім тих, що здійснюються у разі настання страхових випадків, пов'язаних із смертю чи хворобою застрахованої особи або нещасним випадком, що призвело до встановлення застрахованій особі інвалідності І або II групи чи встановлення інвалідності особі, яка не досягла вісімнадцятирічного віку. При цьому платник податку - роботодавець не може бути вигодонабувачем за такими договорами страхування життя.
Під час провадження страхової діяльності юридичних осіб - резидентів одночасно із ставкою податку на прибуток, визначеною у п. 136.1 ст. 136 Кодексу, ставка податку на дохід встановлюється, зокрема у розмірі 0 відсотків за договорами з довгострокового страхування життя, договорами добровільного медичного страхування та договорами страхування у межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема договорів страхування додаткової пенсії, та визначених пп. 14.1.52, 14.1.52і, 14.1.522 і 14.1.116 п. 14.1 ст. 14 Кодексу (п.п. 136.2.2 п. 136.2 ст. 136 Кодексу).
Отже, у разі якщо договір довгострокового страхування життя відповідає вимогам п.п. 14.1.52 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, то ставка податку на дохід застосовується у розмірі 0 відсотків.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |