Головне управління ДФС в Одеській області на звернення Товариства щодо переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Товариство поінформувало, що має намір здійснювати господарську діяльність з реалізації продовольчих товарів дистанційним способом через інтернет-магазин та у зв’язку з цим просить надати роз’яснення з питання застосування ст.291 ПКУ, Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», «Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті», затвердженої Постановою Національного банку України від 21.01.2004 № 22.
Відповідно до п.52.1 ст.52 ПКУ за зверненням платників податків податкова консультація надається з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Звернення Товариства в частині застосування Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», «Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті», затвердженої Постановою Національного банку України від 21.01.2004 № 22, не відповідає п.52.1 ст.52 ПКУ, оскільки не передбачає роз’яснення з застосування окремих норм ПКУ. Враховуючи зазначене податкова консультація з зазначених питань не може бути надана.
Товариство просить надати роз’яснення в контексті п.291.5 ст.291 ПКУ: чи може суб’єкт господарювання, який зареєстрований платником єдиного податку третьої групи здійснювати продаж продовольчих товарів через інтернет-магазин, у разі якщо в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначено наступний перелік видів економічної діяльності, відповідно до КВЕД ДК 009:2010:
47.91 «Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет»;
46.36 «Оптова торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами»;
46.33 «Оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами»;
46.39 «Неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами»;
46.76 «Оптова торгівля іншими проміжними продуктами»;
46.90 «Неспеціалізована оптова торгівля»;
46.19 «Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого ассортименту».
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності (далі - спрощена система), а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV ПКУ.
Нормами п.291.5 ст.291 ПКУ визначено перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи.
Зокрема, не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива та столових вин) (частина третя пп.291.5.1 п.291.5 ст. 291 ПКУ).
Тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну належать до підакцизних товарів (п.215.1 ст.215 ПКУ).
Враховуючи зазначене, оголошений Товариством вид діяльності «Неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами» (код 46.39 КВЕД ДК 009:2010) не надає права Товариству перебувати на спрощеній системі.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |