Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України у зв’язку із надходженням звернення фізичної особи – підприємця (далі – Підприємець)
про надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до звернення, Підприємець здійснює свою діяльність з роздрібної торгівлі алкогольними напоями та розглядає можливість доставки алкогольних напоїв, замовлених через інтернет-магазин, за допомогою перевізника (експедитора) ТОВ «…» на умовах післяплати. Оплату за отриманий товар кінцевий споживач здійснюватиме після доставки товару за допомогою переказу грошових коштів через ТОВ «…» на рахунок Підприємця відкритий у небанківській фінансовій установі ТОВ «…».
Підприємець звернувся до контролюючого органу із наступними питаннями (в контексті звернення):
Щодо питання 1
Для Підприємця переказ коштів на його платіжний рахунок є безготівковим незалежно від «способу оплати» використаного споживачем, навіть, якщо для ініціювання переказу коштів споживач здійснив внесення готівки в касу небанківського надавача фінансових послуг.
Таким чином у описаній Підприємцем у зверненні ситуації у рядку 18 фіскального чека слід зазначати форму оплати «БЕЗГОТІВКОВА».
Відповідно до вимог розділу ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів / електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 рядок 19 фіскального чека має містити інформацію про засоби оплати (вид платіжного інструменту, талон, жетон тощо), тобто про ті, які фактично будуть використані при розрахунку за товари (послуги).
Заповнення рядка 19 фіскального чека не може формалізуватися, оскільки платник податків має право на власний розсуд зазначати «Засіб оплати», який він створив (використовує) та фактично застосовує під час проведення розрахунків.
У разі якщо оплату за отриманий товар кінцевий споживач здійснюватиме шляхом переказу грошових коштів через ТОВ «…», то як засіб оплати рекомендуємо зазначати «…» або «надходження від фінансової установи».
Щодо питання 2
Згідно із змістом положень частини п’ятої статті 64 Закону України
«Про платіжні послуги» розрахункові рахунки відкриваються банками небанківським надавачам платіжних послуг для виконання ними платіжних операцій, а тому вказання Підприємцем, що йому надходять кошти на розрахунковий рахунок є не коректним, оскільки суб’єкти господарювання в розумінні вказаного закону можуть мати лише поточні (відкриті у банках) та платіжні рахунки (відкриті у небанківських надавачів платіжних послуг).
Якщо кошти надходять Підприємцю на платіжний рахунок, відкритий у небанківського надавача фінансових послуг, надавати окремі фіскальні чеки за операціями з переказу коштів на його рахунок такому надавачу, Підприємець не зобов’язаний.
Щодо питання 3
У випадку, якщо покупець не забрав відправлення у відділенні експедитора (логістичної компанії), Підприємцю слід керуватись пунктом 5 розділу ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 липня 2016 року за № 918/29048, відповідно до якого, реєстрація продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів через РРО / ПРРО проводиться одночасно з розрахунковою операцією.
Розрахунковий документ на повну суму проведеної операції, створений у паперовій та/або електронній формі, надається особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї. Розрахункова операція вважається проведеною через РРО / ПРРО, якщо дані про її обсяги введені в режимі реєстрації.
Наголошуємо, що обов’язком саме продавця товарів є організація надання інформації щодо підтвердження повернення товарів без їх продажу чи відмови від їх отримання від служби доставки.
У випадку не отримання або відмови від товару покупцем, при відправці їх за допомогою служб доставки достатньо в режимі реєстрації провести операцію повернення товарів на підставі квитанції (інших підтвердних документів) від служби доставки про повернення відправлення та чеку РРО / ПРРО, в яких такі товари ідентифіковані.
Жодних актів на повернення коштів складати не потрібно, так як такі акти складаються лише у випадках повернення коштів покупцю і сума повернення при цьому перевищує 100 гривень, а складання актів на повернення товарів, що не передбачають виплату коштів, взагалі не передбачено.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
________________________________________________________________________________
Індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |