Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства з обмеженою відповідальністю «» (далі – Товариство) від № (вх. ДПС № від) щодо надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до звернення Товариство при здійснені своєї господарської діяльності Товариство періодично здійснює покупку товарів/робіт/послуг у інших суб’єктів господарювання. Розрахунок при таких операціях проводиться Товариством в безготівковому порядку шляхом переказу коштів з банківського рахунку або з платіжного рахунку, який відкритий у небанківського надавача платіжних послуг на банківський або платіжних рахунок продавця/виконавця. При цьому попередньо оплачений в такий спосіб товар продавець доставляє за місцезнаходженням Товариства.
Відтак, існує гостра необхідність в розумінні позиції податкового органу щодо застосування суб’єктом господарювання реєстратора розрахункових операцій при переказі грошових коштів з платіжного рахунку, відкритого у небанківського надавача платіжних послуг, на банківський рахунок або навпаки.
З метою вірного практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, просить надати письмову індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
З метою надання відповідей на питання повідомляємо, що правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).
Дія Закону № 265 поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Саме суб’єкти господарювання при продажу товарів (наданні послуг), тобто продавці, зобов’язані, проводити розрахунки на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Враховуючи наведене та як відповідь на питання 4 повідомляємо, що оскільки вимоги Закону № 265 поширюються лише на суб’єктів господарювання – продавців товарів (послуг), а тому, у описаних у зверненні правовідносинах, Товариство як покупець товарів / робіт / послуг не має застосовувати РРО.
Щодо питань 1 – 3 повідомляємо, що відповідно до вимог пункту 52.1
статті 52 Кодексу за зверненням платників податків у паперовій або електронній формі контролюючий орган, надає їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган.
Враховуючи, що у описаних у зверненні правовідносинах:
Товариство не повідомляє із застосуванням якої конкретної норми податкового чи іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, і у якій ситуації у нього виникли проблеми;
Товариство взагалі не наводить фактичних обставин, які супроводжують ведення господарської діяльності та можуть призвести до виникнення у нього обов’язку застосовувати РРО;
Товариство не має жодного зареєстрованого РРО;
питання 1 – 3 взагалі не стосуються сфери торгівлі, а пов’язані з процесами переказу коштів;
тому консультація з питань 1 – 3, як практична допомога щодо застосування конкретних норм законодавства, не може бути надана.
Окремо зазначаємо, що терміни розрахункова операція та місце проведення розрахунків визначено у абзацах 6 та 34 статті 2 Закону № 265
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |