X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 10.06.2025 р. № 3187/ІПК/99-00-21-03-01 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку складання податкових накладних за операцією з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення (далі – окремі види товарів) та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України
(далі – Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство здійснює операції з вивезення за межі митної території України окремих видів товарів.

З огляду на викладене Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

  1. чи можна складати одну податкову накладну з експорту окремих видів товарів за узагальненою номенклатурою, наприклад, «пшениця 2, 3 і 4 класу»,
    якщо товар, який класифікується за одним кодом згідно з УКТ ЗЕД, має одну назву та ціну?
  2. чи можна складати одну податкову накладну з експорту окремих видів товарів за узагальненою номенклатурою, наприклад, «пшениця 2, 3 і 4 класу», якщо товар, який класифікується за одним кодом згідно з УКТ ЗЕД, має одну назву, але різну ціну?

Правові основи оподаткування податком на додану вартість встановлено розділом V, підрозділами 2 та 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

Тимчасово, на період дії режиму експортного забезпечення, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до статті 192 розділу ІІ Закону України
від 16 квітня 1991 року № 959-ХІІ «Про зовнішньоекономічну діяльність», зі змінами, оподаткування податком на додану вартість операцій із вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених у пункті 97 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.

У підпункті 97.1 пункту 97 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу передбачено, що платник податку на додану вартість з метою вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів зобов’язаний за кожним таким товаром скласти окрему податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) до дня подання митної декларації для митного оформлення таких товарів.

У податковій накладній, що складається за операцією з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів:

може бути зазначено тільки один товар за одним кодом згідно з УКТ ЗЕД;

одиниці виміру товарів зазначаються у кілограмах.

Податкова накладна, складена з порушенням таких вимог, не приймається до реєстрації в ЄРПН.

Форму та Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267, зі змінами (далі – Порядок № 1307).

Згідно з абзацом шостим підпункту 1 пункту 16 Порядку № 1307 у податковій накладній, складеній за операцією з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, у графі 2 податкової накладної  може бути зазначено тільки один товар за одним кодом згідно з УКТ ЗЕД. Інформація про таку операцію в податковій накладній зазначається одним рядком.

Враховуючи викладене, та виходячи із аналізу норм Кодексу та інших нормативно-правових актів, зазначених вище, ДПС повідомляє.

Щодо питання 1

У разі якщо операція з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, які класифікуються за одним кодом згідно з УКТ ЗЕД, мають одну назву та ціну, то платник податку на додану вартість може скласти одну податкову накладну з експорту окремих видів товарів за узагальненою номенклатурою та зареєструвати її в ЄРПН.

При цьому, в одній податковій накладній з експорту окремих видів товарів може бути зазначено лише один товар за одним кодом згідно з УКТ ЗЕД, заповнення декілька рядків в податковій накладній не передбачено.

Щодо питання 2

У разі якщо операція з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, які класифікуються за одним кодом згідно з УКТ ЗЕД, мають одну назву, але різну ціну, то платник податку на додану вартість повинен скласти окремі податкові накладні, в яких інформація про такий товар (у тому числі його ціна) зазначається одним рядком, та зареєструвати їх в ЄРПН.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).