Головне управління ДФС у Київській області розглянувши Ваш запит від який надійшов листомна виконання вимог статті 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI, із змінами та доповненнями, (далі Податковий кодекс), надає індивідуальну податкову консультацію.
...є платником ПДВ та податку на прибуток на загальних підставах. Здійнює свою господарську в сфері виробництва хліба, хлібобулочних, борошняних та кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання.
... планує установку POS-термінала для здійснення розрахунків із застосуванням платіжних карток за продукцію власного виробництва, а також проводить розрахунки у касі підприємства за продану продукцію власного виробництва з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів.
Чи може підприємство при застосування POS-терміналу проводити розрахункові операції без застосування РРО.
Статтею 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон) передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток , платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (наданні послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленомупорядку розрахункових книжок.
2} видивати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Пунктом 1 ст. 9 Закону передбачено, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застсовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб'єкта господарювання,
Пільга щодо незастосуванті« РРО стосується суб'єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки у сфері торгівлі продукцією власного виробництва у своїх касах з оформленням прибуткових і видаткових ордерів.
Враховуючи вищевикладене, розрахунки з покупцями за продукцію власного виробництва за допомогою платіжних карток погребують застосування РРО згідно вимог статті 3 Закону.
Згідно пункту 52.2 стані 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |