Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо справляння рентної плати за спеціальне використання води (далі – Плата), керуючись ст. 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що при провадженні господарської діяльності на підставі дозволу на спеціальне водокористування від 12.12.2024 № 32/ЗП/49д-24, виданого Державним агентством водних ресурсів України (далі – Дозвіл) отримує від іншого водокористувача обсяги води для задоволення власних виробничих та питних і санітарно-гігієнічних потреб.
Товариство, посилаючись на те, що Дозволом встановлено виключно ліміти скидання забруднюючих речовин у складі зворотних вод та не передбачено лімітів для забору ним обсягів води з поверхневих та підземних джерел, просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання виникнення у нього обов’язків платника Плати.
Спеціальне водокористування є платним та здійснюється на підставі Дозволу (ст. 49 Водного кодексу України).
Дозвіл видається територіальними органами Держводагентства (п. 2 Порядку видачі дозволів на спеціальне водокористування, затвердженого постановою Кабінет Міністрів України від 13 березня 2002 року № 321), істотними умовами якого, зокрема, є обчислені та затверджені ліміти використання води.
Платниками Плати є первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (п. 255.1 ст. 255 Кодексу).
Первинні водокористувачі – це ті, які мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води, а також отримують воду з каналів зрошувальних і осушувальних систем, водосховищ, ставків, водогосподарських систем, каналів та водогонів (водопроводів) міжбасейнового та внутрішньобасейнового перерозподілу водних ресурсів (частина третя ст. 42 Водного кодексу України).
З огляду на те, що Дозвіл не надає Товариству права на здійснення забору з поверхневих та підземних джерел обсягів води та не містить лімітів забору такої води, то у Товариства не виникають обов’язки платника Плати.
Водночас на підставі встановлених у Дозволі лімітів скидання забруднюючих речовин у складі зворотних вод (гранично допустимих скидів та фактичних скидів речовин із зворотними (стічними) водами у поверхневі водні об’єкти) у Товариства відповідно до п.п. 242.1.2 п. 242.1 ст. 242 Кодексу виникають податкові зобов’язання з екологічного податку за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, при обчислені яких застосовуються ставки, встановлені ст. 245 Кодексу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |