X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 13.06.2025 р. № 3264/ІПК/99-00-04-01-03 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Рентна плата), керуючись ст. 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є сільгоспвиробником і платником єдиного податку 4 групи та на підставі дозволу на спеціальне водокористування від 25.05.2021 № 151/ДП/49д-21 (далі – Дозвіл) видобуває обсяги підземної води виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб.

Товариство, посилаючись на частину другу ст. 23 Закону України «Про надра», просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання виникнення у нього обов’язків платників Рентної плати.

Платниками Рентної плати є землевласники та землекористувачі, крім суб’єктів підприємництва, які відповідно до законодавства відносяться до фермерських господарств, що провадять господарську діяльність з видобування підземних вод на підставі Дозволів (п.п. 252.1.4 п. 252.1 ст. 252 Кодексу).

Об’єктом оподаткування Рентною платою по кожній наданій у користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі, є обсяг товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді, види якої встановлені кондиціями на мінеральну сировину об’єкта (ділянки) надр, до якої належать обсяг товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин з надр на території України, її континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони, у тому числі обсяг мінеральної сировини, що утворюється в результаті виконання первинної переробки, що провадиться іншими, ніж платник рентної плати, суб’єктами господарювання на умовах господарських договорів про послуги з давальницькою сировиною (п.п. 252.3.1 п. 252.3 ст. 252 Кодексу).

Оскільки Товариству згідно з Дозволом надано право на забір води з підземних джерел, то у Товариства відповідно до п.п. 252.1.4 п. 252.1 ст. 252 Кодексу виникають податкові зобов’язання з Рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за фактично використані ним обсяги води за відповідний звітний (податковий) період.

Водночас на підставі частини п’ятої п. 297.1 ст. 297 Кодексу Товариство звільняється  від обов’язку нарахування, сплати та подання податково звітності з рентної плати за спеціальне використання води.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).