Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства стосовно виробництва нікотиновмісних продуктів для орального застосування та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У зверненні Товариство повідомляє, що здійснюватиме закупівлю обладнання для виробництва тютюнових виробів, а саме паучів – нікотиновмісних продуктів для орального застосування. Товариством планується виробництво нікотиновмісного продукту для орального застосування – пауча з додаванням тютюну. Товариством буде здійснюватись закупівля тютюну та його використання як однієї із складових у виготовленні суміші, з якої формується пауч – нікотиновмісний продукт для орального застосування.
Товариство запитує:
1. Чи підлягає обладнання для виробництва нікотиновмісних продуктів для орального застосування – паучів з додаванням тютюну внесенню до Єдиного реєстру обладнання?
2. Якщо так, то яке саме обладнання виробничої лінії підлягає внесенню до Єдиного реєстру обладнання (подрібнення, транспортування, змішування, упаковки, тощо)?
Щодо зазначених питань
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, тютюновою сировиною, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, а також посилення боротьби з їх незаконним виробництвом та обігом на території України визначає Закон України від 18 червня 2024 року № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 3817).
Відповідно до п. 27 частини першої ст. 1 Закону № 3817:
Єдиний реєстр обладнання - складова інформаційно-комунікаційної системи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, що забезпечує збір, накопичення, захист, облік, відображення, обробку реєстрових даних та надання реєстрової інформації про перелік обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів.
тютюнові вироби – сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників, інші відмінні від рідин, що використовуються в електронних сигаретах, нікотиновмісні продукти, їх замінники для куріння, нюхання, смоктання, жування чи вдихання без горіння шляхом нагрівання (п. 85 частини першої ст. 1 Закону № 3817).
Відповідно до частини першої ст. 38 Закону № 3817 відомості про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів, крім нікотиновмісних продуктів для орального застосування, яке ввозиться на митну територію України, зберігається та/або використовується на митній території України, підлягають внесенню до Єдиного реєстру обладнання.
До обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів відносяться:
1) автоматизовані машини (механізми), призначені для:
підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини;
нарізання тютюнового листя для подальшого використання у виробництві тютюнових виробів;
виробництва відновленого тютюну;
виробництва фільтрів для сигарет, сигаретних гільз;виробництва тютюнових виробів шляхом вкладення тютюнового листя або тютюнової суміші в сигаретний папір або цигаркові гільзи, або листи тютюну з подальшим формуванням тютюнових виробів;
пакування визначеної кількості тютюнових виробів у пачки відповідного формату шляхом розподілення єдиного потоку на порції визначеної кількості, вкладання таких порцій у заготовку пачки та фінального формування пачки з визначеною кількістю тютюнових виробів;
2) автоматизовані машини (механізми) - обладнання з електричним чи неелектричним нагріванням для обробки матеріалів шляхом зміни температури та механічні пристрої, що використовуються для промислового виробництва люлькового, нюхального, смоктального, жувального тютюну чи його замінників (нарізання, змішування, формування люлькового тютюну, махорки, тютюновмісних сумішей для кальянів, фінальне формування пачки (упаковки) тютюну чи махорки для смоктання, жування, нюхання чи вдихання без горіння шляхом нагрівання);
3) автоматизовані машини (механізми), призначені для нанесення марок акцизного податку/графічних елементів електронних марок акцизного податку на пачки відповідного формату.
Отже, відомості про обладнання, визначене частиною першою ст. 38 Закону № 3817, яке призначене для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів, підлягають внесенню до Єдиного реєстру обладнання, у тому числі, відомості про обладнання, яке може бути використано для виробництва нікотиновмісних продуктів з додаванням тютюну для орального застосування.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |