X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЗАКАРПАТСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.12.2017 р. № 2822/ІПК/07-16-13-02-12

Головне управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області на виконання вимог ст.52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), на Ваш запит надає, в межах компетенції, індивідуальну податкову консультацію щодо сплати акцизного податку за переобладнання автомобіля, з урахуванням фактичних обставин, викладених у зверненні.

Правові відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів в Україні, регулюються ПКУ. Зокрема, розділом VI ПКУ встановлено перелік платників, об'єкти та базу оподаткування, підакцизні товари та ставки, умови нарахування та сплати акцизного податку.

Поняття підакцизні товари (продукція) визначено підпунктом 14.1.145 пункту 14.1 статті 14 ПКУ, згідно з яким підакцизні товари - товари за кодами згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТ ЗЕД), на які ПКУ встановлено ставки акцизного податку.

Операції з переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль є об'єктами оподаткування акцизним податком (підпункт 213.1.11 п.213.1 ст. 213 ПКУ).

Відповідно до пп. 212.1.14 п. 212.1 статті 212 ПКУ платником акцизного податку є особа - власник ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок.

При цьому, відповідно до п. 216.11 ст. 216 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань у разі здійснення переобладнання вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, у легковий автомобіль, який відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, є дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху. У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації такого транспортного засобу.

Визначення кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД здійснюється відповідно до Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, затверджених Законом України від 19.09.2013 N 584-УІІ "Про Митний тариф України". З метою забезпечення єдиного тлумачення і застосування УКТ ЗЕД в Україні запроваджено Пояснення до УКТ ЗЕД, побудовані на основі Пояснень до Гармонізованої системи опису та кодування товарів версії 2012 року і затверджені наказом ДФС від 09.06.2015 N 401 "Про затвердження Пояснень до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності" (далі - Пояснення).

Так, згідно з частиною «Додаткові загальні положення» розділу XVII Пояснень група 87 визначено:

1. В УКТ ЗЕД «нові транспортні засоби» означає транспортні засоби, які ніколи не були зареєстровані».

2. В УКТ ЗЕД «транспортні засоби, що використовувались» означає транспортні засоби, які були зареєстровані щонайменше один раз.

Відповідно до Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу від № у Вашій власності є автомобіль MERCEDES-BENZ Vito 111 CDI, типу - фургон малотоннажний-В, 2009 року випуску, що відповідає товарній позиції 8704 згідно УКТ ЗЕД (8704 21 39 00 - моторні транспортні засоби для перевезення вантажів з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем), з повною масою транспортного засобу не більш як 5 т, що використовувалися, з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2 500 куб.см.

Як зазначено у запиті, Ви плануєте переобладнати вище вказаний вантажний транспортний засіб у вантажопасажирський транспортний засіб.

Автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей (крім моторних транспортних засобів Стоварної позиції 8702), включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони та гоночні автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з робочим об'ємом циліндрів двигуна понад 1500 куб. см, але не більш як 2500 куб. см, що використовувалися понад п'ять років, класифікуються за кодом УКТ ЗЕД 8703 32 90 30.

Акцизний податок на такі автомобілі обраховується за ставками, визначеними у п.п. 215.3.51 п. 215.3 ст. 215 ПКУ, а саме:

Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД   Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД Ставка податку у твердій сумі з одиниці реалізованого товару (продукції) (специфічні)

8703 32 90 ЗО            понад п'ять років      2,441 евро за 1 куб.см об'єму циліндрів двигуна

Отже, у разі здійснення власником ввезеного на митну територію України переобладнання вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, у транспортний засіб, який відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, така операція є об'єктом оподаткування акцизним податком, який обраховується за ставками, визначеними у п.п. 215.3.51 п. 215.3 ст. 215 ПКУ.

- Разом з тим, з метою визначення відповідності товарній позиції згідно з УКТ ЗЕД переобладнаного вантажного транспортного засобу та суми акцизного податку, що підлягає сплаті до здійснення реєстрації такого транспортного засобу, Ви можете звернутися до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації із відповідною заявою довільної форми, надавши документи про переобладнання такого транспортного засобу, зокрема, документ про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху.

Згідно з п.52.2 ст.52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.