X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ХАРКIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.12.2017 р. № 3150/ІПК/20-40-13-11-12

Головне управління ДФС у Харківській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), розглянуло Ваш запит на отримання індивідуальної податкової консультації щодо визначення території здійснення господарської діяльності, та з урахуванням фактично викладених обставин і в межах компетенції повідомляє наступне.

Відповідно до статей 42, 43 Господарського кодексу України, із змінами та доповненнями, підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Спрощена система оподаткування для фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку регулюється главою 1 розділу XIV ПКУ.

Пунктом 293.1 статті 293 ПКУ встановлено, що ставки єдиного податку, зокрема, для платників другої групи - у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Пунктом 293.2 статті 293 ПКУ визначено, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць, зокрема, для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до п. 293.7 ст. 293 ПКУ у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений цією статтею для відповідної групи таких платників єдиного податку.

Рішенням Харківської міської ради від 22.02.2017 № 542/17 «Про місцеві податки і збори у м. Харкові» (далі - Рішення № 542/17) встановлені місцеві податки і збори на 2017 рік на території міста Харкова.

Так, рішенням № 542/17 прийняті фіксовані ставки єдиного податку з розрахунку на календарний місяць: для першої групи платників єдиного податку - 10 відсотків

розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, для другої групи платників єдиного податку - 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року. Рішення № 542/17 набрало чинності з 01.03.2017 року.

Статтею 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» встановлено мінімальну заробітну плату з 01 січня 2017 року у розмірі 3200 гривень.

Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (п. 299.1 ст. 299 ПКУ). До реєстру платників єдиного податку вноситься, зокрема, місце провадження господарської діяльності (п. 299.7 ст. 299 ПКУ).

Тобто, платник податків, який самостійно виявив бажання здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування повинен дотримуватись вимог ст. 298 ПКУ та зазначати в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування обов’язкові відомості, у тому числі «Місце провадження господарської діяльності».

Одним із обов’язкових реквізитів заяви є місце провадження господарської діяльності. Якщо діяльність буде провадитись виключно в межах території однієї міської ради, то в заяві вказується місце здійснення діяльності - «назва міста». В іншому випадку, при здійсненні діяльності, як в межах міста, так і за його межами необхідно вказати -«місце здійснення діяльності - територія України».

Таким чином, платник податків до контролюючого органу за своєю податковою адресою подає заяви, звітність, отримує довідки, сплачує податки, тобто податкова адреса безпосередньо пов'язана з діяльністю підприємця, при цьому господарську діяльність він може здійснювати на свій вибір за межами сільської, селищної, місцевої ради, в якій розташована податкова адреса, в цьому випадку сплачується максимальний розмір ставки єдиного податку.

Водночас зауважуємо, що з метою уникнення неоднозначного тлумачення норм податкового законодавства в частині визначення місця здійснення діяльності, для отримання більш конкретної відповіді необхідне детальне вивчення документів (матеріалів), які стосуються порушеного питання.

Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.