X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.12.2017 р. № 3146/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула запит ТОВщодо наданняподаткової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення ТОВ        здійснює діяльність іззастосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО).

Які дії має виконати суб’єкт господарювання при відображенні операції зі здавання готівкової виручки та використання операцій «службове внесення» та «службова видача»?

На виконання ст. 33 Закону України «Про Національний банк України» постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637 (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за № 40/10320) затверджено Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі - Положення № 637),

Відповідно до п. 2.6 Положення № 637 уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх

фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Водночас інкасація виручки при використанні РРО відповідно до п. б розділу III Порядку реєстрації та застосування РРО, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України 14.06.2016      №        547, зареєстрованим в

Міністерстві юстиції України 05.07.2013 за № 918/29048, здійснюється з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача». Крім того, операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання «Z-звiтy».

Враховуючи зазначене, у наведеному Вами прикладі перед зняттям о 23.45 «Z-звiтy», непотрібно проводити операцію «службова видача», оскільки у звіті відображається сума готівки, яка знаходиться на місці проведення розрахунків, з урахуванням раніше інкасованої суми.

Таким чином, перед початком нової зміни о 00.05 - 00.10 обов’язково необхідно провести операцію «службове внесення» та внести суму готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання «Z-звіту».

При цьому, прибуткові та видаткові ордери не оформлюються, облік зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень здійснюється у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.