X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ХАРКIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 02.03.2018 р. № 846/ІПК/20-40-12-04-13

Головне управління ДФС у Харківській області розглянуло Звернення на отримання індивідуальної податкової консультації з питань дотримання вимог статті 133 Податкового Кодексу України (далі — Кодекс):
1. Чи можна вважати отримання приміщення у строкове, безоплатне користування доходом Користувача - неприбуткової організації для цілей п. 133.4 статті 133 Кодексу?
2. Чи повинна сума отримання приміщення у строкове, безоплатне користування бути відображена у Звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації? Якщо так, то у яких рядках та у якій сумі, та, керуючись ст. 52 Кодексу, повідомляє.

Неприбуткові установи і організації (включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій) подають Звіт за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 № 553 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 469 (далі -наказ № 469), який набрав чинності 20.06.2017 року.

У рядках 1, 1.1 - 1.16 Звіту відображаються доходи, одержані неприбутковими організаціями. Показники у зазначених рядках заповнюються з урахуванням особливості діяльності неприбуткової організації відповідно до закону, що регулює діяльність такої неприбуткової організації.

При цьому формування доходів та видатків, що відображаються у Звіті, здійснюється за правилами бухгалтерського обліку, тобто в момент їх виникнення незалежно від дати надходження або сплати коштів.

Формування доходів та видатків, що відображаються у Звіті, здійснюється за правилами бухгалтерського обліку.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності, (п. 2 ст. 6 Закону України від 16.07.1999 N 996-ХІV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні").

Одним із основних завдань Міністерства фінансів України згідно з Положенням, затвердженим Указом Президента України від 08.04.2011
N 446/2011, є здійснення державного регулювання бухгалтерського обліку та фінансової і бюджетної звітності в Україні, розроблення стратегії розвитку національної системи бухгалтерського обліку, визначення єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку та складання фінансової і бюджетної звітності, обов'язкових для всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування (крім банків), адаптація законодавства з питань бухгалтерського обліку в Україні до законодавства Європейського Союзу та запровадження міжнародних стандартів фінансової звітності

Роз'яснення з питань, що стосуються формування доходів та витрат у бухгалтерському обліку надає Міністерство фінансів України.

У разі, якщо право строкового та безоплатного користування приміщенням, яке отримано Благодійним фондом за договором позички не є доходом за правилами бухгалтерського обліку, відповідно не підлягає відображенню у Звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

Водночас повідомляємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.