X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЖИТОМИРСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.03.2018 р. № 861/ІПК/06-30-40-01

Щодо застосування ставки акцизного податку операцій з переобладнання транспортних засобів

Головне управління ДФС у Житомирській області, розглянувши звернення щодо правильності застосування ставки акцизного податку, повідомляє.

Законом України від 31 травня 2016 року N 13 89-VII "Про зміни до підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів" (далі -Закон N1389) передбачено, що знижені ставки акцизного податку застосовуються для легкових автомобілів, за винятком тих, що:
мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України;
вироблені до 1 січня 2010 року;
ввозяться на митну територію України особою для власного використання або на користь інших осіб за договорами купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду в кількості понад один легковий автомобіль протягом календарного року.

Пунктом 216.4 статті 216 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) передбачено, зокрема, що датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України є дата подання контролюючому органу митної декларацп для митного оформлення.

Отже, знижені ставки акцизного податку застосовуються для легкових автомобілів під час ввезення їх на митну територію України з урахуванням умов, передбачених Законом N 1389.

Стосовно застосування розміру ставок акцизного податку при переобладнанні ввезених вантажних транспортних засобів, які до переобладнання під час ввезення відповідали товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, а після переобладнання відповідають товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, то акцизний податок з зазначеної вище операції обраховується за ставками, визначеними у підпункті 215.3.5 1 пункту 215.3 статті 215 Кодексу, розмір яких залежить від коду продукції згідно з УКТ ЗЕД, робочого об'єму циліндрів двигуна та терміну експлуатації (нові транспортні засоби або ті, що використовувались не більш як/понад п'ять років).

Підпунктом 212.1.14 пункту 212.1 статті 212 Кодексу особу - власника ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок, визначено як платника акцизного податку.

Згідно з пунктом 216.11 статті 216 Кодексу датою виникнення податкових зобов'язань у разі здійснення переобладнання вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТЗЕД, у легковий автомобіль, що відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТЗЕД, є дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху. У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації такого транспортного засобу.

Відповідно до підпункт 222.2.4 пункту 222.2 статті 222 Кодексу платники акцизного податку при зверненні до органів внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації переобладнаного вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль зобов'язані пред'явити квитанції або платіжні доручення про сплату податку з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення (підпункт 222.2.4 пункту 222.2 статті 222 Кодексу).

Декларації акцизного податку подаються щомісяця не пізніше 20-го числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації, тобто для юридичних осіб - за місцезнаходженням, для фізичних осіб - за місцем проживання.

Враховуючи місце подання декларації, акцизний податок з операції переобладнання вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль сплачується за місцем знаходження (проживання) особи, яка є власником переобладнаного транспортного засобу, за кодом бюджетної класифікації 14020800 "Акцизний податок з вироблених в Україні транспортних засобів > Транспортні засоби (крім мотоциклів і велосипедів)" згідно з Класифікацією доходів бюджету, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 р. N 11.

Оскільки, ставка акцизного податку встановлена у іноземній валюті (евро), тому відповідно підпункту 217.3 статті 217 розрахунок суми податку здійснюється за офіційний курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на перший день кварталу, в якому виникло податкове зобов'язання, і залишається незмінним протягом кварталу

Отже, при зверненні до органів внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації переобладнаного у легковий автомобіль вантажного транспортного засобу заявник повинен надати:
• документ про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху;
• квитанцію або платіжне доручення про сплату акцизного податку з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення.

Сума акцизного податку у платіжному документі повинна бути обчислена відповідно до коду УКТЗЕД транспортного засобу після переобладнання із урахуванням робочого об'єму циліндрів двигуна та терміну експлуатації автомобіля.

Підсумовуючи викладене вище знижені ставки акцизного податку застосовуються для легкових автомобілів під час ввезення їх на митну територію України з урахуванням умов, передбачених Законом № 1389.

При переобладнанні ввезених вантажних транспортних засобів, які до переобладнання під час ввезення відповідали товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗБД, а після переобладнання відповідають товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, акцизний податок обраховується за ставками, визначеними у п.п. 215.3.5 прим. 1 п. 215.3 ст. 215 ПКУ.

Наприклад, для переобладнання вантажного транспортного засобу який використовувався:
- не більш як п’ять років з дизельним двигуном з об'ємом циліндрів двигуна не більше 1500куб.см., (у вашому випадку зазначено від 1300 куб.см, до 1500 куб.см.) такий переобладнаний автомобіль класифікується за кодом УКТЗЕД 8703 31 90 10 ставка податку складатиме 1,367 евро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна.
- понад п’ять років (у вашому випадку зазначено не більше вісьми років) з дизельним двигуном з об'ємом циліндрів двигуна не більше 1500куб.см., (у вашому випадку зазначено від 1300 куб.см, до 1500 куб.см.) такий переобладнаний автомобіль класифікується за кодом УКТЗЕД 8703 31 90 30 ставка податку складатиме 1,761 евро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна.