X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЗАПОРIЗЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.03.2018 р. № 866/ІПК/08-01-12-04-11

Щодо визначення доходу платника єдиного податку третьої групи

Головне управління ДФС у Запорізькій області на звернення Підприємства щодо визначення доходів з метою оподаткування єдиним податком платника третьої групи, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Підприємство повідомило, що є платником єдиного податку третьої групи та згідно з постановою КМУ від 08.09.2015 № 696 отримує компенсацію витрат на оплату праці внутрішньо переміщеної особи, прийнятої за направленням Запорізького міського центру зайнятості.

Підприємство запитує, (1) чи зобов’язане включати отримані суми компенсації до складу доходу, що оподатковується єдиним податком, (2) які доходи підлягають включенню або не включаються до складу доходу платника єдиного податку третьої групи.

Підприємство не надало документів, які дають змогу ідентифікувати отриману компенсацію як кошти цільового призначення.

Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 ПКУ доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.

Вичерпний перелік надходжень, які з метою оподаткування не включаються до складу доходу, встановлено п. 292.11 ст. 292 ПКУ.

Згідно з частиною четвертою п. 292.11 ст. 292 ПКУ при визначенні доходів для платників єдиного податку першої - третьої груп до складу доходу не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду України та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 № 696 «Про затвердження Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб» (далі - Порядок №696) після працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб за направленням центрів зайнятості роботодавцю виплачується компенсація витрат на оплату праці в межах коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального захисту інвалідів.

Компенсація виплачується на підставі договору, укладеного між центром зайнятості, який направив безробітного з числа внутрішньо переміщених осіб, та роботодавцем.

Отже, у разі відповідності вимогам Порядку №696 та за наявності укладеного Договору про компенсацію витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованої особи з числа внутрішньо переміщених осіб між центром зайнятості та Підприємством, то отримані згідно з Договором суми компенсації не включаються до складу доходу платника єдиного податку, згідно п. 292.11 ст. 292 ПКУ.

Щодо переліку доходів, які підлягають включенню або не включаються до складу доходу платника єдиного податку третьої групи, то слід керуватися ст. 292 ПКУ. При цьому конкретний вид отриманих доходів з метою оподаткування єдиним податком потребує аналізу документів та матеріалів, які дають змогу ідентифікувати отримані доходи більш детально.

Крім того, повідомляємо, що відповідно до п.52.2. ст.52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.