X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.03.2018 р. № 902/6/99-95-42-03-15/ІПК

Щодо надання розстрочення сплати податку на додану вартість при ввезенні на митну територію України обладнання

Державна фіскальна служба України розглянула листи про надання індивідуальної податкової консультації щодо надання розстрочення сплати податку на додану вартість (далі - ПДВ) при ввезенні на митну територію України з поміщенням в митний режим імпорту обладнання, яке класифікується за відповідними товарними підкатегоріями згідно з УКТ ЗЕД, що зазначені в пункті 65 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі -Податковий кодекс), і повідомляє таке.

Відповідно до пункту 65 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу тимчасово (до 01 січня 2020 року) контролюючий орган за заявою платника податку надає розстрочення (рівними частинами) сплати ПДВ на термін, зазначений у заяві платника податку, але не більше 24 календарних місяців, без нарахування процентів, пені та штрафів, визначених Податковим кодексом, при ввезенні на митну територію України з поміщенням в митний режим імпорту обладнання, що класифікується за визначеними у цьому пункті товарними підкатегоріями згідно з УКТ ЗЕД.

Порядок надання розстрочення сплати ПДВ та застосування забезпечення відповідно до пункту 65 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 85 «Про затвердження Порядку надання розстрочення сплати податку на додану вартість та застосування забезпечення виконання зобов’язань під час ввезення на митну територію України обладнання    для власного виробництва на території України» (далі - Порядок № 85).

При цьому розстрочення сплати ПДВ згідно з пунктом 65 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу не надається при ввезенні на митну територію України у митному режимі імпорту обладнання, якщо воно має походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозиться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України.

Згідно з пунктом 3 Порядку № 85 для отримання розстрочення сплати ПДВ платник подає до митниці ДФС заяву за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 85.

До заяви про надання розстрочення ПДВ під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва на території України (далі - заява), крім документів, передбачених статтею 335 Митного кодексу України (далі - Митний кодекс), також додаються такі документи:

Рішення про надання розстрочення сплати ПДВ під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва на території України (далі - рішення) приймається протягом десяти робочих днів з дати надходження заяви.

Якщо на дату надходження заяви до митниці ДФС сума ПДВ, заявлена до розстрочення, становить понад 1 млн. гривень, рішення приймається за погодженням з Головою ДФС протягом 25 робочих днів з дати надходження заяви (пункт 5 Порядку № 85).

Рішення оформлюється згідно з додатком 2 до Порядку № 85 та надається платнику ПДВ безоплатно (пункт 6 Порядку № 85). Згідно з пунктом 7 Порядку № 85 рішення приймається за результатами розгляду заяви та перевірки:

Відповідно до пункту 10 Порядку № 85 платник ПДВ, який отримав рішення, під час митного оформлення в установленому порядку обладнання сплачує перший платіж та надає на залишок суми ПДВ забезпечення виконання зобов’язань відповідно до розділу X Митного кодексу або банківську гарантію, видану відповідно до законодавства.

Розстрочені суми ПДВ сплачуються щомісяця у строк, встановлений у рішенні, з поданням додаткової митної декларації, в якій зазначаються відомості про митну вартість обладнання, визначену на дату поміщення такого обладнання у митний режим імпорту.

При цьому платник має право достроково сплатити розстрочену суму ПДВ.

У разі коли сума ПДВ, визначена на дату поміщення обладнання в митний режим імпорту, перевищує розстрочену суму податку, визначену у рішенні, різниця сплачується в інший спосіб розрахунку, відмінний від розстрочення сплати податку (пункт 11 Порядку № 85).

В свою чергу згідно з пунктом 12 Порядку № 85 платник, якому надано розстрочення сплати ПДВ, протягом усього періоду користування розстроченням щомісяця не пізніше наступного робочого дня за днем сплати частини розстроченої суми ПДВ подає до головного управління ДФС в області, м. Києві, Офісу великих платників податків ДФС звіт про цільове використання обладнання, ввезеного на митну територію України для власного виробництва на території України, за формою згідно з додатком 4 до Порядку № 85.