X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.03.2018 р. № 921/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Щодо особливостей оподаткування операцій з постачання об’єктів нерухомості

Державна фіскальна служба України розглянула листи платника щодо особливостей оподаткування операцій з постачання об’єктів нерухомості та повідомляє, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Відповідно до підпункту 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 Кодексу звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання житла (об’єктів житлового фонду), крім їх першого постачання, якщо інше не передбачено цим підпунктом.

У цьому підпункті перше постачання житла (об’єкта житлового фонду) означає:
а) першу передачу готового новозбудованого житла (об’єкта житлового фонду) у власність покупця або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) із спорудження такого житла за рахунок замовника;
б) перший продаж реконструйованого або капітально відремонтованого житла (об’єкта житлового фонду) покупцю, який є особою, іншою, ніж власник такого об’єкта на момент виведення його з експлуатації (використання) у зв’язку з такою реконструкцією або капітальним ремонтом, або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) на таку реконструкцію чи капітальний ремонт за рахунок замовника.

Норми цього пункту поширюються також на перший продаж дачних або садових будинків, а також будь яких інших об’власності зареєстрованих згідно із законодавством як житло (житловий фонд).

Як зазначено у листі заявника від 21.11.2017 № 110, Товариство є забудовником будівництва багатоквартирних житлових будинків.

Зведення житла здійснюється генпідрядником, з яким замовник уклав договір генерального підряду, із залученням інших субпідрядників.

Реалізація житла інвесторам здійснюється через венчурний пайовий фонд, погашення яких відбувається після здачі в експлуатацію житлового будинку шляхом оформлення документів, що засвідчують право власності на житло їх власникам.

Відповідно до підпункту 13 пункту 1 статті 1 Закону України від 5 липня 2012 року № 5080-VI «Про інститути спільного інвестування» (далі -Закон № 5080) кошти спільного інвестування - кошти, внесені засновниками корпоративного фонду, кошти та у випадках, передбачених цим Законом, інші активи, залучені від учасників інституту спільного інвестування, доходи від здійснення операцій з активами інституту спільного інвестування, доходи, нараховані за активами інституту спільного інвестування, та інші доходи від Діяльності інституту спільного інвестування (відсотки за позиками, орендні (лізингові) платежі, роялті тощо). Кошти, внесені засновниками корпоративного фонду, вважаються коштами спільного інвестування після внесення такого фонду до Реєстру.

Активи інституту спільного інвестування - сформована за рахунок коштів спільного інвестування сукупність майна, корпоративних прав, майнових прав і вимог та інших активів, передбачених законами та нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія).

Згідно з підпунктом 10 пункту 1 статті 1 Закону № 5080 інститут спільного інвестування - корпоративний або пайовий фонд.

Корпоративний фонд - юридична особа, яка утворюється у формі акціонерного товариства і провадить виключно діяльність із спільного інвестування (пункт 1 статті 8 Закону № 5080).

Відповідно до пункту 1 та пункту 2 статті 14 Закону № 5080 управління активами корпоративного фонду на підставі відповідного договору здійснює компанія з управління активами.

Водночас заявником не неведена інформація щодо статусу підприємства (забудовник, замовник, корпоративний (інвестиційний) фонд), яке здійснює, державну реєстрацію права власності, чи становляться власністю корпоративного (інвестиційного) фонду збудовані квартири на підставі інвестиційного договору із забудовником по закінченню будівництва житлового будинку, чи здійснюються авансові внески за об’єкти житлового фонду на підставі попередніх договорів купівлі-продажу та чи зараховуються ці внески в оплату вартості таких квартир після укладення договорів купівлі-продажу квартир на підставі попередніх договорів.

Щодо отримання більш детальної відповіді на порушене у зверненні питання в частині особливостей оподаткування операцій з постачання об’єктів нерухомості, ДФС зазначає, що інформації, викладеної у зверненні, недостатньо для надання вичерпної індивідуальної податкової консультації з порушених питань, тому цей конкретний випадок податкових взаємовідносин потребує аналізу документів, які ідентифікуватимуть предмет запиту більш детально.