Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо можливості реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) розрахунку коригування до податкової накладної, з дати складання якої минуло 1095 днів, та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, підприємством (покупцем) у 2010 році за договором про виконання послуг була здійснена попередня (авансова) оплата, на дату якої постачальником була складена податкова накладна, яка не підлягала реєстрації в ЄРПН. У 2017 році за додатковими угодами частина такої оплати була повернута на поточний рахунок покупця.
Згідно з пунктом 11 підрозділу 2 розділу XX ПКУ з 1 лютого 2015 року реєстрації в ЄРПН підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі які не надаються покупцю, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній/розрахунку коригування.
Відповідно до пункту 6 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 29 грудня 2010 року № 1246, розрахунок коригування до податкової накладної, яка складена до 1 лютого 2015 року та не підлягала реєстрації відповідно до пункту 11 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, підлягає реєстрації після реєстрації такої накладної, для чого постачальник (продавець) товарів/послуг повинен протягом операційного дня зареєструвати податкову накладну (незалежно від дати її складення з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПКУ) та розрахунок коригування.
Таким чином, розрахунок коригування, складений після 01.02.2015 до податкової накладної, яка була складена до 01.02.2015 та яка не підлягала реєстрації в ЄРПН, підлягає реєстрації в ЄРПН після реєстрації такої накладної.
В той же час абзацом 18 пункту 201.10 статті 201 ПКУ визначено, що платник податну має право зареєструвати в ЄРПН податкову накладну та/або розрахунок коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року, в яких загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.З статті 200-1 ПКУ.
Таким чином, оскільки податкова накладна, складена до 01.07.2015, реєстрації не підлягає, розрахунок коригування до неї теж не може бути зареєстрованим в ЄРПН.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |
Коментар до цієї ІПК читайте у газеті "Все про бухгалтерський облік" № 36 за 2018 р. на стор. 23.