X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.03.2018 р. № 924/Б/99-99-13-02-03-14/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула звернення ......щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі -єдиний внесок) та повідомляє.

Відповідно до п.З ст. 4 Закону України від 05.07.2012 № 5076-VІ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі - Закон № 5076) адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання (організаційні форми адвокатської діяльності).

Адвокатське об'єднання є юридичною особою, створеною шляхом об'єднання двох (або більше адвокатів (учасників), і діє на підставі статуту (п.1 ст. 15 Закону № 5076).

Адвокатською діяльністю*. визнається незалежна професійна діяльність адвоката зі здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту !(п.2 частина перша ст. 1 Закону № 5076).

Інформація про обрані адвокатом організаційні форми адвокатської діяльності вноситеся до Єдиного реєстру адвокатів України.

Відповідно до п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст.14 ПКУ самозайнята особа - це платник податку який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

Така особа зобов’язана дотримуватись вимог п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 ПКУ щодо заборони перебування найманим працівником та підприємницької діяльності в межах такої незалежної професійної діяльності.

Згідно з п. 63.2 ст. 63 ПКУ взяттю на облік або реєстрації у контролюючих органах підлягають всі платники податків.

Згідно з п. І частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464) платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, які використовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.

Крім того, цлатниками єдиного внеску відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону № 2464 є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Платники єдиного внеску зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (п. 1 частини другої ст. 6 Закону № 2464).

Відповідно до п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464 базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України
від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці», та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. ;

Базою нарахування для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), 5 частини першої ст. 4 ЗакЬну № 2464, є суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (абзац перший п. 2 частини першої ст. 7 Закону №2464).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом. При цьому сума єдиного внеску не можеІ бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п.2 частини першої ст. 7 Закону № 2464).

Згідно з частиною п’ятою ст. 8 Закону № 2464 єдиний внесок для платників єдиного внеску встановлено у розмірі 22 відс. відповідно до визначеної у ст. 7 Закону № 2404 бази нарахування єдиного внеску.

Мінімальний страховий внесок - це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як : добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця ( у 2017 році - 704 грн., у 2018 - 819,06 грн.) (п. 5 частини перщої ст. 1 Закону № 2464).

Платники единого внеску, зазначені у пунктах 4, 5 частини першої ст. 4 Закону № 2464, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абз. З частини 8 ст. 9 Закону № 2464).

Згідно з даними інформаційної бази АІС «Податковий блок» Ви перебуваєте ца податковому обліку як фізична особа - підприємець, яка здійснює діяльність на загальній системі оподаткування. Водночас, як особа, що здійснює незалежну професійну діяльність на податковому обліку Ви не перебуваєте.

Враховуючії наведене роботодавець у тому числі адвокатське об’єднання як платник єдиного внеску зобов’язаний сплачувати єдиний внесок нарахований на суму заробітної плати кожної застрахованої особи та на суму винагороди за цивільно - правовим договором..,

Крім того платник єдиного внеску визначений п. 4 частини першої ст. 4 Закону № 2464, який не отримував дохід (прибуток), зобов’язаний сплачувати єдиний внесок незважаючи на те що така особа є одночасно партнером адвокатського об’єднання і перебуває у трудових відносинах з іншими роботодавцями.

Разом з цим повідомляємо, що відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, І затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року № 280 (далі - Положення), встановлено, що основними завданнями Пенсійного фонду України є, зокрема, реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню (п. З Положення) та здійснення контролю, зокрема, за призначенням пенсій (абз. 5 пп. 6 п. 4 Положення).

З порушених у звернені питань щодо нарахування страхового стажу та розміру пенсії доцільно звернутись до Пенсійного фонду України.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.