Щодо віднесення сум ПДВ до податкового кредиту
Головне управління ДФС у Вінницькій області розглянуло лист ТОВ щодо порядку застосування ставки ПДВ при здійсненні платником податку операцій з постачання на митній території України медичних виробів та включення до податкового кредиту суми ПДВ за вказаними операціями та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ, зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), повідомляє наступне.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 розділу І Кодексу).
Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов'язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані Кодексом.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.
Відповідно до пункту 193.1 статті 193 Кодексу ставки податку на додану вартість встановлюються від бази оподаткування в таких розмірах:
а) 20 відсотків;
б) 0 відсотків;
в) 7 відсотків по операціях з:
постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні.
Виробництво, ввезення на митну територію України, реалізація та обіг виробів медичного призначення регулюється положеннями діючого законодавства України.
Слід зазначити, що Порядок державної реєстрації медичної техніки та виробів медичного призначення, який був затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 09.11.2004 р. № 1497 втратив чинність з 01.07.2015 р. у зв’язку з набранням чинності положень Технічного регламенту щодо медичних виробів, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2013р. № 753 "Про затвердження Технічного регламенту щодо медичних виробів" ( далі - ПКМУ № 753).
Разом з тим, пунктом 2-1 ПКМУ № 753 встановлено, що надання на ринку та/або введення в експлуатацію медичних виробів, які пройшли державну реєстрацію, внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів
медичного призначення і дозволені для застосування на території України та були введені в обіг до дати обов'язкового застосування технічного регламенту, дозволяється без проходження процедури оцінки відповідності та маркування національним знаком відповідності.
Такі медичні вироби дозволяється надавати на ринку до закінчення строку їх придатності і не більш як п'ять років з дати введення в обіг, без проходження процедури оцінки відповідності та маркування національним знаком відповідності.
Таким чином, ставка податку на додану вартість в розмірі 7% від бази оподаткування застосовується по операціях з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні. Операції з постачання виробів медичного призначення, які не відповідають вищевказаним законодавчим положенням щодо їх реєстрації та обігу оподатковуються в загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.
Оцінка правомірності застосування постачальниками ставки ПДВ по операціях з постачання виробів медичного призначення може бути здійснена лише в межах податкової перевірки у відповідності до вимог Кодексу.
За операціями, за якими податкові зобов'язання по ПДВ нараховуються в відповідно до статті 187 розділу V Кодексу, право на податковий кредит виникає за правилами, визначеними статтею 198 розділу V Кодексу.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |