X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 12.03.2018 р. № 976/6/99-99-15-01-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) розглянула лист Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно норм використання палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, а також оформлення первинних документів, на підставі яких здійснюється облік використання палива і мастильних матеріалів, та повідомляє таке.

Відповідно до пункту 52.1 статті 52 ПКУ за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до пункту 44.1 статті 44 ПКУ платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, регістрами бухгалтерського обліку, фінансовою звітністю, іншими документами, пов’язаними з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Частиною 1 статті 9 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі - Закон № 996) передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи.

Порядок створення, прийняття і відображення у бухгалтерському обліку, а також зберігання первинних документів, облікових регістрів, бухгалтерської та іншої звітності, що ґрунтується на даних бухгалтерського обліку, підприємствами, їх об’єднаннями та госпрозрахунковими організаціями (крім банків) незалежно від форм власності, установ та організацій, основна діяльність яких фінансується за рахунок коштів бюджету, встановлено Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 червня 1995 року за № 168/704.

Відповідно пункту 4 Положення про Міністерство інфраструктури України, затвердженого Указом Президента України від 12 травня 2011 року № 581/2011, Міністерство відповідно до покладених завдань визначає, зокрема, пріоритетні напрями та здійснює відповідні заходи щодо формування та реалізації державної політики у сферах авіаційного, автомобільного, залізничного, морського і річкового, міського електричного транспорту, а також затверджує галузеві стандарти, технічні умови та будівельні норми.

Пунктом 2 Указу Президента України від 12 травня 2011 року № 58172011 «Про Положення про Міністерство інфраструктури України» встановлено, що Міністерство інфраструктури України є правонаступником Міністерства транспорту та зв’язку України (крім прав та обов’язків, пов’язаних із реалізацією функцій у сфері телекомунікацій, користування радіочастотним ресурсом України), а також Міністерства культури і туризму України в частині функцій з реалізації державної політики у сфері туризму.

Наказом Міністерства транспорту України від 10.02.1998 № 43 «Про затвердження Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті» встановлені допустимі міри споживання палива і мастильних матеріалів в певних умовах експлуатації автомобілів.

Відповідно до листа Міністерства юстиції України від 28.02.2014 № 1112-0-4-14/10.1 вказаний наказ не підлягає державній реєстрації в Міністерстві юстиції України і є чинним без такої державної реєстрації.

Поряд з цим, згідно з пунктом 44.2 статті 44 ПКУ для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (частина 2 статті 6 Закону № 996).

Отже, з питань первинних документів, на підставі яких здійснюється облік використання паливно-мастильних матеріалів, та їх форми доцільно звернутись до Міністерства інфраструктури України та Міністерства фінансів України.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV ПКУ. Згідно з підпунктом 162.1.1 пункту 162.1 статті 162 ПКУ яким передбачено, що платником податку на доходи фізичних осіб є, зокрема фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Об’єктом оподаткування фізичної особи - резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (підпункт 163.1.1 пункту 163.1 статті 163 ПКУ).

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається зокрема дохід як додаткове благо (підпункт 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 ПКУ).

Ставка податку на доходи фізичних осіб становить 18 відсотків (пункт 167.1 статті 167 ПКУ).

Перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку визначено статтею 165 ПКУ.

Зауважуємо, що з метою уникнення неоднозначного тлумачення норм податкового законодавства з питання оподаткування вартості паливно-мастильних матеріалів, які використовуються для автомобілів, придбаних юридичною особою, необхідно детальне вивчення документів (матеріалів), які стосуються порушеного питання.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.