Головне управління ДФС у Херсонській області розглянуло лист платника щодо особливостей застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Відповідно до підпункту 197.1.2 пункту 197.1 статті 197 ПКУ режим звільнення від оподаткування ПДВ поширюється на операції з постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами, у тому числі навчання аспірантів і докторантів, навчальними закладами, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також послуг з виховання та навчання дітей у будинках культури, дитячих музичних, художніх, спортивних школах і клубах, школах мистецтв та послуг з проживання учнів або студентів у гуртожитках. До таких послуг належать, зокрема, послуги з усіх видів освітньої діяльності, які постачаються професійно-технічними навчальними закладами.
Згідно зі статтею 3 Закону № 103 професійно-технічна освіта є складовою системи освіти України. Професійно-технічна освіта є комплексом педагогічних та організаційно-управлінських заходів, спрямованих на забезпечення оволодіння громадянами знаннями, уміннями і навичками в обраній ними галузі професійної діяльності, розвиток компетентності та професіоналізму, виховання загальної і професійної культури. Професійно-технічна освіта здобувається у професійно-технічних навчальних закладах.
Згідно з статтею 18 Закону України «Про професійно-технічну освіту», до професійно-технічних навчальних закладів належать:
професійно-технічне училище відповідного профілю;
професійне училище соціальної реабілітації;
вище професійне училище;
професійний ліцей;
професійний ліцей відповідного профілю;
професійно-художнє училище;
художнє професійно-технічне училище;
вище художнє професійно-технічне училище;
училище-агрофірма;
вище училище-агрофірма;
училище-завод;
центр професійно-технічної освіти; центр професійної освіти;
навчально-виробничий центр;
центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів; навчально-курсовий комбінат;
навчальний центр;
інші типи навчальних закладів, що надають професійно-технічну освіту або здійснюють професійно-технічне навчання.
Відповідно до підпункту 1.1 розділу 1 Статуту Загону спеціального призначення, основним завданням якого є запобігання, реагування та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та окремих їх наслідків, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт у зоні відповідальності, проведення випробувальних та дослідних робіт, дослідження пожеж та надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ними, а також здійснення відповідно до вимог законодавства первинної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації робітничих кадрів.
Поряд з цим, згідно з підпунктом 1.13 розділу 1 Статуту Загону спеціального призначення, загін здійснює підготовку фахівців у галузі цивільного захисту держави, а також реалізує потребу громадян у професійно-технічній освіті, оволодінні робітничими професіями, спеціальностями, кваліфікацією відповідно до їх інтересів, здібностей, стану здоров’я.
Враховуючи вищевикладене, на платників податків поширюється режим звільнення від оподаткування ПДВ, визначений підпунктом "ґ" підпункту 197.1.2 пункту 197.1 статті 197 ПКУ, на операції з постачання навчальними закладами послуг із здобуття, зокрема, професійно-технічної освіти за умови, що такі заклади здійснюють освітню діяльність на підставі чинної ліцензії, виданої Міністерством освіти і науки України.
Окремо зазначаємо, що статтею 17 Закону № 103 визначено, що професійно-технічний навчальний заклад - це заклад освіти, що забезпечує реалізацію потреб громадян у професійно-технічній освіті, оволодінні робітничими професіями, спеціальностями, кваліфікацією відповідно до їх інтересів, здібностей, стану здоров'я.
Враховуючи вищевикладене, режим звільнення від оподаткування ПДВ, визначений підпунктом "ґ" підпункту 197.1.2 пункту 197.1 статті 197 Кодексу, поширюється на операції з постачання послуг з усіх видів освітньої діяльності, які постачаються професійно-технічними навчальними закладами, тобто лише у навчальних закладах професійно-технічної освіти, які мають спеціальний дозвіл (ліцензію) на надання різних послуг з освіти.
Разом з тим повідомляємо, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |