Головне управління ДФС в Одеській області розглянуло запит про надання податкової консультації щодо визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток суб’єкта господарювання, якого після 1 липня 2017 року було виключено з Реєстру неприбуткових установ та організацій, та керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс) повідомляє таке.
Відповідно до вимог п.35 підрозділу 4 Розділу XX «Перехідні положення» Кодексу неприбуткові підприємства, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій", які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами пункту 133.4 статті 133 Кодексу, після 1 липня 2017 року були виключені контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій і відповідно втратили ознаку неприбутковості та стали платниками податку на прибуток підприємств.
Такі підприємства, установи повинні сплачувати податок на прибуток як новостворені платники цього податку на підставі податкової декларації за річний звітний період, який розпочинається з 1 липня 2017 року і закінчується 31 грудня 2017 року. У зв’язку з чим вищевказані підприємства повинні подати до контролюючого органу декларацію з податку на прибуток підприємств за річний звітний період (2017 рік) із показниками діяльності, обрахованими за період діяльності з 1 липня 2017 року по 31 грудня 2017 року, за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (зі змінами, внесеними наказами Міністерства фінансів України від 08.07.2016 № 585, від 28.04.2017 № 467). Декларація подається разом з фінансовою звітністю за 2017 рік протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року, тобто з граничним строком подання декларації 1 березня 2018 року.
Щодо об'єкту оподаткування податком на прибуток підприємств, то він розраховується шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу (п.п.134.1.1 п. 134.1 ст.134 Кодексу).
Отже, питання формування складу доходів юридичної особи, що знаходиться на загальній системі оподаткування, стосується порядку ведення бухгалтерського обліку на підприємстві.
Згідно положень п.8 ст.19 Господарського кодексу України від 16.01.2003 № 436-ІV усі суб'єкти господарювання, відокремлені підрозділи
юридичних осіб, виділені на окремий баланс, зобов'язані вести первинний (оперативний) облік результатів своєї роботи, складати та подавати відповідно до вимог закону статистичну інформацію та інші дані, визначені законом, а також вести (крім громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які провадять господарську діяльність і зареєстровані відповідно до закону як підприємці) бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством.
Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначені Законом України від 16.07.1999 № 996-ХІV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
Тому, у випадку виникнення необхідності у роз’ясненнях застосування положень Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» доцільно звернутися до Міністерства фінансів України, оскільки регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст.6 Закону Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні).
Крім того повідомляємо, що крім декларації з податку на прибуток підприємств за 2017 рік Ваше підприємство повинно подати до контролюючого органу і Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року (2017 рік) за період діяльності з 01.01.2017 по 30.06.2017, за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 № 553 (зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 28.04.2016 № 469). Звіт подається разом з фінансовою звітністю за перше півріччя 2017 року протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року, тобто з граничним строком подання декларації 1 березня 2018 року.
Відповідно до п.52.2 ст.52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |