X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.03.2018 р. № 1021/6/99-99-13-01-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула лист від ... №... (вх. ДФС №... від ...) щодо заповнення в податковому розрахунку за формою № 1ДФ графи 3 „Сума виплаченого доходу” і повідомляє таке.

Відповідно до п.п. 170.5.1 п. 170.5 ст. 170 ПКУ податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь дивідендів, крім випадків, зазначених у п.п. 165.1.18 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, є емітент корпоративних прав або за його дорученням інша особа, яка здійснює таке нарахування.

Будь-який резидент, який нараховує дивіденди, включаючи того, який сплачує податок на прибуток підприємств у спосіб, відмінний від загального (є суб'єктом спрощеної системи оподаткування), або звільнений від сплати такого податку з будь-яких підстав, є податковим агентом під час нарахування дивідендів (п.п. 170.5.2 п. 170.5 ст. 170 ПКУ).

Згідно з п.п. „б” п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 111/26556 (далі - Порядок).

Пунктом 3.2 розділу III Порядку встановлено, що у разі нарахування доходу його відображення у графі За „Сума нарахованого доходу” є обов'язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

У графі 3 „Сума виплаченого доходу” відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом (п. 3.3 розділу III Порядку).

Згідно з п. 5 ст. 30 Закону України „Про акціонерні товариства” публічне акціонерне товариство, щодо акцій якого здійснено публічну пропозицію та/або акції якого допущені до торгів на фондовій біржі, а також банк у порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, здійснює виплату дивідендів через депозитарну систему України.

Акціонерні товариства, інші, ніж зазначені в абзаці першому цієї частини, в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, здійснюють виплату дивідендів через депозитарну систему України або безпосередньо акціонерам. Спосіб виплати дивідендів визначається відповідним рішенням загальних зборів акціонерів.

Враховуючи викладене, якщо нарахування доходів у вигляді дивідендів та утримання податку на доходи фізичних осіб із таких доходів відбулось в одному кварталі, а перерахування коштів Центральному депозитарію України для їх виплати фізичним особам - в іншому кварталі, то в податковому розрахунку за формою № 1ДФ графа 3 „Сума виплаченого доходу” заповнюється в тому кварталі, в якому відбулось перерахування коштів Центральному депозитарію України.

Водночас графи За „Сума нарахованого доходу”, 4а „Сума нарахованого податку” та 4 „Сума перерахованого податку” повинні бути заповнені в тому кварталі, в якому фактично відбулось нарахування доходів у вигляді дивідендів та утримання податку на доходи фізичних осіб із таких доходів.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 ПКУ).