Державна фіскальна служба України на запит Підприємства щодо податкових зобов’язань платників єдиного податку четвертої групи (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) надає індивідуальну податкову консультацію.
Підприємство, як платник Податку запитує про порядок визначення бази оподаткування Податком в умовах дії Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2016 № 831 (далі - Методика), зокрема, щодо застосування коефіцієнту 1,756, запровадженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.10.2011 № 1185 «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів».
Кодексом передбачено звільнення платників Податку від сплати земельного податку (далі - Плата) в частині приналежних йому земельних ділянок, що використовуються платниками Податку для ведення сільськогосподарського товаровиробництва (п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу), крім сільськогосподарських угідь, за які справляється Податок (ст. 292-1 Кодексу).
Оскільки, до земель сільськогосподарського призначення включаються як сільськогосподарські, так і несільськогосподарські угіддя (част. 2 ст. 22 Земельного кодексу України), то Підприємство зацікавлене у з’ясуванні поширення норм п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу на несільськогосподарські угіддя.
Щодо визначення бази Податку.
Базою оподаткування Податком є нормативна грошова оцінка (далі -Оцінка) одного гектара сільськогосподарських угідь, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого Кодексом.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (далі - Держгеокадастр) визначає відповідно до законодавства Оцінку земельних ділянок, яка є капіталізованим рентним доходом із земельної ділянки (пп. 14.1.125 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Показники Оцінки одного гектара Угідь в регіонах України за період 1995 - 2018 роки, а також порядок застосування Методики оприлюднені на офіційному сайті Держгеокадастру ( land.gov.ua/icat/otsinka-zemel/ ), а також на офіційному порталі ДФС в розділі Довідники ( sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--регеlік/dovidniki-/325490.html ).
Щодо визначення об’єктів оподаткування Платою
Кодекс не визначає порядок віднесення несільськогосподарських угідь, до складу яких, зокрема, відносяться: господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації (п. «б» част. 2 ст. 22 Земельного кодексу України) до таких, що використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.
З огляду на викладене, не вбачається підстав застосування звільнення від справляння Плати зазначених категорій земельних ділянок, крім ділянок, на яких розташовані господарські будівлі та двори, які використовуються Підприємством безпосередньо для забезпечення ведення сільськогосподарського товаровиробництва.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |