X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.03.2018 р. № 1082/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Підприємства стосовно питань, пов’язаних з оподаткуванням акцизним податком операцій з виробництва та реалізації Підприємством палива моторного альтернативного «паливо моторне «SUPER А» та повідомляє таке.

Відповідно до ст. 1 Закону України від 14 січня 2000 року № 1391-XIV «Про альтернативні види палива» (далі - Закон № 1391) альтернативними видами палива є тверде, рідке та газове паливо, яке є альтернативою відповідним традиційним видам палива і яке виробляється (видобувається) з нетрадиційних джерел та видів енергетичної сировини; біологічні види палива (біопаливо) - це тверде, рідке та газове паливо, виготовлене з біологічно відновлювальної сировини (біомаси), яке може використовуватися як паливо або компонент інших видів палива.

Статтею 6 Закону № 1391 встановлено, що належність палива до альтернативного підтверджується документом про ідентифікацію палива, що видається уповноваженим органом виконавчої влади в порядку, визначеному постановою Кабінетом Міністрів України від 5 жовтня 2004 р. № 1307 «Про порядок видачі свідоцтва про належність палива до альтернативного».

Свідоцтво видається строком на два роки за результатами розгляду Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України заяви про видачу свідоцтва та експертного висновку про наявність ознак альтернативного виду палива, яке надається в порядку та за формою, затвердженими наказом Державного комітету України з енергозбереження від 10.12.2004 № 183.

Біологічні види палива, призначені для реалізації як товарна продукція, підлягають обов’язковій сертифікації відповідно до законодавства. Суб’єкти господарської діяльності, які реалізують свою продукцію, на вимогу покупця надають документ, що підтверджує якість палива та його належність до альтернативних видів палива. Отже, виробники біологічного палива з метою реалізації повинні отримати свідоцтво про належність палива до альтернативного.

Відповідно до копії Свідоцтва про належність палива до альтернативного Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, яке видане Підприємству, «Паливо моторне «SUPER А»/95 (ТУ У 19.2-41428653-001:2017) ідентифіковане як альтернативне.

Щодо оподаткування акцизним податком біоетанолу та обов’язку видачі податкового векселя при отриманні з акцизного складу біоетанолу для виробництва біопалива слід вказати таке.

Відповідно до п.п. 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Кодексу акцизний податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, зокрема, із:
біоетанолу, що використовується підприємствами для виробництва бензинів моторних сумішевих із вмістом біоетанолу, етил-трет-бутилового етеру (ЕТБЕ), інших добавок на основі біоетанолу;
біоетанолу, який використовується для виробництва біопалива.

До отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, спирту етилового денатурованого (спирту технічного), біоетанолу, що використовуються для виробництва окремих видів продукції та на які п.п. 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Кодексу встановлено ставку податку 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, видається податковий вексель на суму податку, нарахованого на обсяг спирту, що отримується виходячи із ставки, визначеної у п. 215.3 ст.215 Кодексу (п.п. 229.1.2 п. 229.1 ст. 229 Кодексу).

Однак, є виключення, коли підприємствам, які є одночасно виробниками біоетанолу та біопалива на його основі, авальований вексель (банківська розписка) не оформляється (п.п. 229.1.16 п. 229.1 ст. 229 Кодексу).

Згідно з доданих до звернення копій документів відсутні відомості до якої товарної продукції згідно з УКТ ЗЕД відноситься «Паливо моторне «SUPER А» (ТУ У 19.2-41428653-001:2017), яке планує виробляти Підприємство, а отже питання реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального, відповідальності за здійснення такої діяльності без такої реєстрації, а також чи буде оподатковуватись та за якою ставкою акцизного податку зазначене біопаливо при його реалізації, - можливе до розгляду після визначення коду товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД.

Також повідомляємо, що відповідно до ліцензії на виробництво спирту етилового, Підприємство за місцем провадження діяльності: має місця зберігання біоетанолу та спирту етилового (компоненту моторного палива альтернативного).

Станом на 13.03.2018 на.....діє акцизний склад.

Слід зазначити, що діючим законодавством не передбачено створення окремих акцизних складів для кожного окремого виду продукції.

Для надання більш повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації Підприємство має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати копії відповідних документів, зокрема підтверджуючих класифікацію згідно з УКТ ЗЕД палива моторного альтернативного.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.