X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС В ОДЕСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.03.2018 р. № 1081/ІПК/15-32-12-01-14

Головне управління ДФС в Одеській області розглянуло запит про надання податкової консультації щодо відображення в бухгалтерському обліку операцій з криптовалютою і особливостей оподаткування операцій з нею, та керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), повідомляє таке.

На сьогоднішній день в законодавстві України немає визначення поняття криптовалюти.

При цьому, згідно роз’яснення Національного банку України від 10.11.2014 "Роз'яснення щодо правомірності використання в Україні "віртуальної валюти/криптовалюти" Віtсоіп" Національний банк України розглядає "віртуальну валюту/криптовалюту" Віtсоіп як грошовий сурогат, який не має забезпечення реальною вартістю і не може використовуватися фізичними та юридичними особами на території України як засіб платежу, оскільки це протирічить нормам українського законодавства.

Також, з метою захисту прав споживачів, безпечності здійснення переказу коштів Національний банк України рекомендує громадянам використовувати послуги лише тих платіжних систем, систем розрахунків, які внесені Національним банком України до Реєстру' платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури.

Щодо відображення в бухгалтерському обліку операцій з криптовалютою, то правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначені Законом України від 16.07.1999 №996-ХІV "Про
бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Тому, у випадку виникнення необхідності у роз’ясненнях застосування положень Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» доцільно звернутися до Міністерства фінансів України, оскільки регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положенім (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст.6 Закон України від 16.07.1999 №996-ХІV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні").

Щодо визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств операцій з криптовалютою, то п.п.134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу визначено, що об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств визначається на підставі фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, та підлягає коригуванню (збільшенню або зменшенню) на різниці, які виникають відповідно до положень Податкового кодексу. При цьому, розділом III Кодексу не передбачено різниць щодо коригування фінансового результату до оподаткування податком на прибуток на операції з криптовалютою.

Крім того повідомляємо, що відповідно до п.52.2 ст.52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.