X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.12.2017 р. № 3117/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про єдиний податок з юридичних осіб

Державна фіскальна служба України, керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство повідомило, що є платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відс., включає до оподатковуваного доходу суми відшкодування державою субсидій і пільг на послугу «утримання будинку», та запитує чи має право не включати отримані суми відшкодування до доходу, що оподатковується єдиним податком.

Підприємство не повідомило про підстави отримання коштів в якості відшкодування державою субсидій і пільг та не надало документи, які дають змогу ідентифікувати отримане Підприємством відшкодування як кошти цільового призначення, у тому числі в межах державних або місцевих програм.

Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.

Дохід визначається на підставі даних спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат (п. 292.13. ст. 292, п.п. 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 Кодексу).

Вичерпний перелік надходжень, які з метою оподаткування не включаються до складу доходу, встановлено у п. 292.11 ст. 292 Кодексу.

Згідно з частиною четвертою п. 292.11 ст. 292 Кодексу при визначенні доходів для платників єдиного податку першої - третьої груп до складу доходу не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду України та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм.

Оскільки податкові взаємовідносини, зазначені у зверненні, потребують аналізу документів та матеріалів, які дають змогу ідентифікувати предмет звернення більш детально, пропонуємо для отримання роз’яснення з порушених питань Підприємству або його уповноваженому представнику звернутися до контролюючого органу з наданням усіх копій документів у порядку, встановленому законодавством.

Відповідно до п.52.2. ст.52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.