Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула лист від ... № .. (вх. ДФС № ... від ...) щодо роз'яснення окремих норм законодавства і повідомляє таке.
Порядок проведення перерахунку сум доходів та наданих податкових соціальних пільг визначено п. 169.4 ст. 169 ПКУ.
Згідно з п.п. 169.4.3 п. 169.4 ст. 169 ПКУ роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.
Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку та збору, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу - за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати (п.п. 169.4.4 п. 169.4 ст. 169 ПКУ).
При цьому, якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата утриманого податку на доходи фізичних осіб та військового збору, то на її суму зменшується сума нарахованого податкового зобов’язання платника податку у відповідному місяці.
Результати проведеного перерахунку сум доходів, нарахованих (виплачених) платнику податку податковий агент відображає в податковому розрахунку за формою № 1ДФ, форму та порядок заповнення якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, в тому кварталі, в якому проведено такий перерахунок.
Порядок заповнення, зокрема, граф За „Сума нарахованого доходу”, З „Сума виплаченого доходу”, 4а „Сума нарахованого податку”, 4 „Сума перерахованого податку” та рядка „Військовий збір” регулюється розділом III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку.
Так, у разі повернення страховою компанією сум, що були перераховані згідно договору добровільного медичного страхування, податковому агенту в податковому розрахунку за формою № 1ДФ необхідно провести сторно за відповідною ознакою доходу, яка була відображена в минулих податкових періодах, і зазначити таку суму повернення зі знаком „мінус”.
В розділі II „Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір” податкового розрахунку за формою № 1ДФ „Загальна сума нарахованого (виплаченого) доходу” та „Загальна сума нарахованого (перерахованого) збору” також відображається з врахуванням проведеного перерахунку.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |