X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ДНIПРОПЕТРОВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.03.2018 р. № 1119/ІПК/04-36-12-01-16

Про заповнення реквізитів податкової накладної при постачанні окремого товару, отриманого в комплекті (наборі)

Головне управління державної фіскальної служби у Дніпропетровській області розглянуло запит підприємства щодо заповнення реквізитів податкової накладної при постачанні окремого товару, отриманого в комплекті (наборі) та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі — ПКУ) повідомляє наступне.

Правила складання податкової накладної (у тому числі заповнення її обов'язкових реквізитів) регулюються ст. 201 ПКУ та регламентуються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267 (зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 №276) (далі - Порядок №1307).

Відповідно до п. 201.1 ст.201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов'язань з ПДВ платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений термін.

Перелік обов'язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній, визначено у пп. «а» - «і» п. 201. 1 ст. 201 ПКУ.

Обов'язкові реквізити, які зазначаються у податковій накладній, зокрема:
опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг (реквізит має відповідати формулюванню у первинних:    документах, якими
супроводжується постачання таких товарів/послуг);
код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг (далі - ДКПП). Платники податку, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають зазначати код товару відповідно до УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП неповністю, але не менше ніж чотири перші цифри відповідного коду.
Згідно з п.16 Порядку №1307, до графи 2 табличної частини податкової накладної вносяться дані щодо номенклатури товарів/послуг постачальника (продавця).

Код товару відповідно до УКТ ЗЕД слід зазначати у графі 3.1 табличної частини податкової накладної.

При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача та незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару:
для підакцизних і імпортних товарів - 10 знаків;
для інших товарів - не менше чотирьох знаків.

У випадку постачання товару, ввезеного на митну територію України, у графі 3.2 податкової накладної проставляється позначка «X».
Номенклатура товарів продавця має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів.

До граф 6 та 7 табличної частини податкової накладної вносяться дані щодо кількості (об'єму, обсягу) та ціни постачання одиниці товару/послуги без урахування податку на додану вартість відповідно.

Для цілей класифікації товарів використовують Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом №584.

У свою чергу, Митний тариф містить Основні правила інтерпретації УКТ ЗЕД, примітки, додаткові примітки до розділів, груп і товарних підпозицій.

Тобто, класифікація товарів здійснюється відповідно до Основних правил інтерпретації УКТЗЕД, приміток, додаткових приміток до розділів, груп і товарних підпозицій.

Визначення коду УКТ ЗЕД набору (комплекту) товарів, який містить кілька видів однієї товарної позиції та один (чи кілька) видів іншої товарної позиції, здійснюється з урахуванням правила 3 Основних Правил інтерпретації УКТ ЗЕД.

Разом з цим, при заповненні податкової накладної при подальшому постачанні окремого товару, отриманого в наборі (комплекті) товарів, у графі 2 табличної частини податкової накладної необхідно вказувати номенклатуру товару, в графі 3.1 - код товару згідно з УКТ ЗЕД, в графах 6 та 7 - кількість та ціну постачання одиниці такого товару.