X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЗАПОРIЗЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.12.2017 р. № 3113/ІПК/08-01-12-04-11

Щодо визначення бази оподаткування єдиним податком платника третьої групи

Головне управління ДФС у Запорізькій області за результатами розгляду звернення Товариства щодо визначення бази оподаткування єдиним податком платника третьої групи, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє наступне.

Товариство повідомило, що є платником єдиного податку третьої групи та отримує з місцевого бюджету компенсацію за перевезення пільгових категорій громадян. Товариство запитує, (1) чи має право не включати отримані суми компенсації до доходу, що оподатковується єдиним податком, (2) про порядок переходу на загальну систему оподаткування у разі перевищення обсягу доходу, який дає право на застосування спрощеної системи оподаткування, та реєстрації платником ПДВ.

Товариство не повідомило про підстави отримання доходу у формі компенсації з місцевого бюджету та документів, які дають змогу ідентифікувати отриману Товариством компенсацію з місцевого бюджету як кошти цільового призначення, у тому числі в межах державних або місцевих програм, до запиту не надано.

Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 ПКУ доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.

Дохід визначається на підставі даних спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат (п. 292.13. ст. 292 ПКУ, п.п. 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 ПКУ).

Вичерпний перелік надходжень, які з метою оподаткування не включаються до складу доходу встановлено у п. 292.11 ст. 292 ПКУ.

Згідно з частиною четвертою п. 292.11 ст. 292 ПКУ при визначенні доходів для платників єдиного податку першої - третьої груп до складу доходу не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду України та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм.

Відповідно до рішення Запорізької міської ради № 48 від 21.12.2016 в розподілі видатків бюджету міста на 2017 рік передбачено видатки за КПКВК 1513035 «Компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян». Для отримання компенсації суб’єкти господарювання мають укладати з Управлінням праці та соціального захисту договори.

За наявності укладеного з Управлінням праці та соціального захисту договору, відповідних підтверджуючих документів щодо обсягів наданих на пільгових умовах послуг громадянам (зокрема, книг обліку розрахункових операцій, відомостей обліку реалізованих разових квитків, звітів про здійснення пасажирських перевезень на маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі, звітів про витрати від пільгових перевезень окремих категорій громадян в режимі маршрутного таксі тощо) та у разі отримання з місцевого бюджету компенсаційних виплат, то такі кошти не включаються до складу доходу платника єдиного податку.

Оскільки податкові взаємовідносини, зазначені у зверненні, потребують аналізу документів та матеріалів, які дають змогу ідентифікувати предмет звернення більш детально, пропонуємо для отримання роз’яснення з порушених питань Товариству або його уповноваженому представнику звернутися до контролюючого органу з наданням усіх копій документів у порядку, встановленому законодавством.

Щодо перевищення обсягу доходу, який дає право на застосування спрощеної системи оподаткування, повідомляємо наступне.

Відповідно до п.292.16 ст. 292 ПКУ право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році мають платники єдиного податку за умови не перевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників єдиного податку. Обмеження обсягу доходу для платників-юридичних осіб на третій групі складає 5 000 000 грн. (п.п.З п. 291.4 ст. 291 ПКУ).

У разі, якщо платник-юридична особа на третій групі перевищив у податковому (звітному) періоді обсяг доходу (5 000 000 грн.), то до суми перевищення застосовується ставка єдиного податку у подвійному розмірі ставок, визначених п. 293.3 ст.293 ПКУ, а також такий платник зобов’язаний у порядку, встановленому гл. 1 розд. XIV ПКУ, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ. При цьому, заява про перехід подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу (п. З п. 293.8 ст. 293 ПКУ).

Реєстрація платників податку на додану вартість здійснюється відповідно до ст.ст. 181-183 розділу V ПКУ.

Відповідно до п.52.2. ст.52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.