X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.03.2018 р. № 1206/6/99-99-12-02-04-15/ІПК

Щодо сплати податку на прибуток

Державна фіскальна служба України керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), надає індивідуальну податкову консультацію щодо сплати податку на прибуток.

Товариство просить, зокрема надати роз’яснення щодо сплати податку на прибуток за наслідками подання декларації за 2017 рік шляхом заліку/зарахування надміру/помилково сплаченого податку на прибуток у 2017 році; необхідності подачі заяви про зарахування надміру/помилково сплаченого податку на прибуток у 2017 році в рахунок сплати податку на прибуток за наслідками подання податкової декларації за 2017 рік; механізмів, способів та строків зарахування зазначених сум тощо.

Повідомляємо, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Кодекс.

Джерела сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків визначено статтею 87 Кодексу.

Відповідно до абзацу першого п. 87.1 ст. 87 Кодексу джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених ст. 87 Кодексу, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Абзацем третім - шостим п. 87.1 ст. 87 Кодексу визначено, що сплату грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснено також:
а)за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника);
б)за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів з урахуванням особливостей, визначених у п. 43.41 ст. 43 Кодексу;
в)за рахунок суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість (на підставі відповідної заяви платника) до Державного бюджету України.

Сплата нарахованих грошових зобов’язань з платежу за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) здійснюється датою відображення нарахування грошових зобов’язань в інтегрованій картці платника (далі - ІКП).

Відповідно до абз. першого пп. 2, п. 4 розділу IV Порядку ведення органами ДФС оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджету, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 травня 2016 р. за № 751/28881 (далі - Порядок), дані звітних документів зі статусом «Повністю введено», поданих платниками у законодавчо встановлені терміни для такого подання, а також поданих з порушенням термінів подання, але до настання граничного строку сплати грошового зобов'язання за такими Звітними документами, відображаються в ІКП датою, що відповідає даті граничного терміну сплати грошових зобов’язань за такими Звітними документами.

З урахуванням абз. другого пп 2, п. 4 розділу IV Порядку Дані Звітних документів зі статусом «Повністю введено», поданих платниками після настання граничного строку сплати грошового зобов’язання, а також дані уточнюючих Звітних документів та дані Звітних документів, поданих за звітний (податковий) період, на який припадає дата ліквідації платника, відображаються в ІКП датою подання таких Звітних документів до органу ДФС. При цьому за уточнюючими Звітними документами в ІКП відображається різниця між грошовим зобов’язанням, зазначеним у поданому раніше Звітному документі, та грошовим зобов’язанням, розрахованим з урахуванням виявлених платником помилок, штрафу та пені (у разі заниження грошового зобов'язання), визначені самостійно платником, якщо інше не передбачено формою Звітного документа.

З огляду на викладене, якщо станом на дату проведення нарахування грошових зобов’язань обліковуються надміру сплачені суми з відповідного платежу, то такі нараховані грошові зобов’язання в автоматичному режимі погашаються за рахунок наявної переплати.

При цьому зазначаємо, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).