Державна фіскальна служба України розглянула лист Товариства щодо переходу платника єдиного податку третьої групи зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування, та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що перебуває на спрощеній системі оподаткування, зареєстровано платником єдиного податку третьої групи, має намір перейти на загальну систему оподаткування та запитує (1) про порядок відмови платника від спрощеної системи оподаткування, (2) які ставки єдиного податку встановлено до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у частині третій п. 291.4 статті 291 Кодексу, та (3) про визначення доходу і витрат після переходу із спрощеної системи оподаткування у разі отримання коштів на розрахунковий рахунок за послуги, надані в період перебування на спрощеній системі оподаткування.
Відмова від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп здійснюється в порядку, визначеному п.п. 298.2.1 - 298.2.3 ст. 298 Кодексу.
Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів (п.п. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 Кодексу). Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб'єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву (п.п. 298.2.1 п. 298.2.1 ст. 298 Кодексу).
Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі: 1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом; 2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку (п.п. 293.3 ст. 293 Кодексу).
У разі перевищення обсягу доходу, який для платників єдиного податку третьої групи визначено у частині третій п.п. 291.4 статті 291 Кодексу (5000000 грн.), до суми перевищення застосовується ставка єдиного податку у подвійному розмірі (п. 293.5 ст. 293 Кодексу).
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), є дата відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених Кодексом (п. 292.6 ст. 292 Кодексу).
Отже, у разі надання Товариством послуг у період його перебування на спрощеній системі оподаткування без отримання коштів результат такої господарської операції не включається до складу доходу, що оподатковується єдиним податком.
Згідно з п. 297.1 ст. 297 Кодексу платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів, зокрема податку на прибуток підприємств.
Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або
міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму доходу, отриманого як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування (п.п. 140.5.12 п. 140.5 ст. 140 Кодексу).
При цьому Кодексом не передбачено різниць по операціях з надання послуг, оплата за які отримана в період перебування на спрощеній системі оподаткування.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |