Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства стосовно оподаткування акцизним податком операцій з ввезення на митну територію України тютюну для проведення досліджень, та повідомляє.
За інформацією, наведеною у зверненні, Товариство планує ввозити промислово виготовлений різаний тютюн для проведення досліджень.
Відповідно до п.п. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Кодексу підакцизні товари (продукція) - товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які Кодексом встановлено ставки акцизного податку.
Розділом VI «Акцизний податок» Кодексу визначено вичерпний перелік підакцизних товарів та ставки на них (п. 215.3 ст. 215 Кодексу).
Зокрема, п.п. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 Кодексу встановлено перелік підакцизних товарів, віднесених до тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, а саме коди товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД, опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД та ставки акцизного податку.
Класифікація товарів для цілей митного оформлення здійснюється відповідно до вимог Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України і затверджена Законом України від 19 вересня 2013 року № 584-VII „Про Митний тариф України”, Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД та характеристик товарів, які є визначальними для їх класифікації, а саме: складу товару, способу його виготовлення, призначення, маркування, пакування тощо.
Відповідно до п.п. 213.3.10 п. 213.3 ст. 213 Кодексу звільняються від оподаткування акцизним податком операції з ввезення акредитованими державними випробувальними лабораторіями та/або суб’єктами господарювання, які мають ліцензії на виробництво тютюнових виробів, еталонних (моніторингових) чи тестових зразків тютюнових виробів (не призначених для продажу вроздріб) для проведення досліджень чи випробувань (калібрування лабораторного обладнання, проведення дегустацій, вивчення фізико-хімічних показників, дизайну).
Тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування (п.п. 14.1.252 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну згідно з п. 215.1 ст. 215 Кодексу належать до підакцизних товарів.
У разі якщо Товариство буде здійснювати операції з ввезення на митну територію України еталонних (моніторингових) чи тестових зразків тютюнових виробів (не призначених для продажу вроздріб), перелік яких визначено п.п. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 Кодексу за кодом згідно з УКТ ЗЕД та описом товару (продукції), наведених у п.п. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 Кодексу, за умови, що зазначені зразки тютюнових виробів будуть ввозитися для проведення досліджень чи випробувань (калібрування лабораторного обладнання, проведення дегустацій, вивчення фізико-хімічних показників, дизайну), то такі операції будуть звільнятися від оподаткування акцизним податком відповідно до п.п. 213.3.10 п. 213.3 ст. 213 Кодексу.
Інформації, викладеної у зверненні Товариства, недостатньо для надання остаточних відповідей на порушені питання, тому Товариство має право повторно звернутися до контролюючого органу для отримання більш ґрунтовної та повної консультації з наданням копій необхідних документів, підтверджуючих коди згідно з УКТ ЗЕД та опис товарів, які планує імпортувати.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація мав індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |