Головне управління ДФС в Одеській області розглянуло запит про надання податкової консультації щодо порядку декларування податку на прибуток підприємством, що перейшло зі спрощеної системи на загальну систему оподаткування, та керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями (Далі: Кодекс) повідомляє таке.
Відповідно до вимог п.п. 291.5-1.3 п. 291.5-1 ст. 291 Кодексу не може бути платниками єдиного податку четвертої групи суб'єкт господарювання, який станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
Оскільки Ваше підприємство, являючись платником єдиного податку четвертої групи, мало податковий борг станом на 01.01.2018 року, то відповідно до вимог Кодексу воно вважається таким, що перейшло на загальну систему оподаткування та являється платником податку на прибуток підприємств з початку 2018 року.
Порядок визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств передбачено положеннями п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст.134 Кодексу і розраховується шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу
Щодо необхідності застосування податкових різниць при визначенні об’єкта оподаткування, то цим же підпунктом Кодексу встановлено, що для платника податку, у якого річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об'єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу Кодексу.
Такий платник має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років) до періоду. Якщо в будь-якому наступному році річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період перевищує двадцять мільйонів гривень, такий платник визначає об'єкт оподаткування починаючи з такого року шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці, визначені відповідно до положень цього розділу Кодексу.
Згідно з п.п. 140.5.12 п. 140.5 ст. 140 Кодексу фінансовий результат до оподаткування податкового (звітного) періоду збільшується на суму доходу, отриманого як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування. Положення цього підпункту не поширюються на платників податків, які були платниками єдиного податку четвертої групи.
Отже, коригування фінансового результату до оподаткування відповідно до п.п. 140.5.12 п. 140.5 ст. 140 Кодексу не здійснюється на суму доходу, отриманого як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування для платників податків, які були платниками єдиного податку четвертої групи та з 01.01.2018 перейшли на загальну систему оподаткування.
Щодо порядку звітування Вашого підприємства за 2018 рік, то оскільки для цілей оподаткування податком на прибуток Кодексом не визначено поняття сільськогосподарської продукції, виробники сільгосппродукції звітують з податку на прибуток за річний податковий період у загальному порядку за результатами діяльності з 01.01.2018 по 31.12.2018.
Декларація з податку на прибуток підприємств за річний звітний період (2018 рік) подається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (зі змінами, внесеними наказами Міністерства фінансів України від 08.07.2016 № 585, від 28.04.2017 № 467). Декларація подається разом з фінансовою звітністю за 2018 рік протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року, тобто з граничним строком подання декларації 1 березня 2019 року.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |