X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.04.2018 р. № 1433/ІПК/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про податок на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо необхідності нарахування податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до пункту 198.5 статті 198 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) при здійсненні операції з продажу основних засобів та матеріалів, що були придбані до 01.01.2015 та суми ПДВ за якими не були включені до податкового кредиту, надіслане до ДФС листом Головного управління ДФС у Вінницькій області, та, керуючись статтею 52 Кодексу, повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 розділу І Кодексу).

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані Кодексом.

При цьому пунктом 44.1 статті 44 розділу II Кодексу визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.

Відповідно пункту 180.1 статті 180 Кодексу для цілей оподаткування платником податку є будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку.

Як випливає із запиту, на час придбання товарів підприємство не було зареєстровано платником ПДВ, тому суми ПДВ до податкового кредиту не відносились. В подальшому після реєстрації в якості платника ПДВ підприємство має наміри здійснити продаж таких товарів.

Продаж товарів є операцією з постачання та підлягає оподаткуванню у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків (пункт 185.1 статті 185, пункт 194.1 статті 194 Кодексу).

Згідно з пунктом 188.1 статті 188 Кодексу база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості, при цьому, вона не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів -виходячи із звичайної ціни.

Згідно пунктом 198.5 статті 198 Кодексу платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання, передбачені цим пунктом, у разі якщо товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:
- в операціях, що не є об’єктом оподаткування;
- в операціях, звільнених від оподаткування;
- в операціях, що здійснюються в межах балансу платника податку;
- в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених п.189.9 ст. 189 Кодексу).

Оскільки матеріали та основні засоби, про які йдеться у зверненні, використовуються в оподатковуваних операціях, то підстав для застосування норм пункту 198.5 статті198 Кодексу у платника податку немає.