X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЗАПОРIЗЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.04.2018 р. № 1459/ІПК/08-01-14-07-09

Головним управлінням ДФС у Запорізькій області, в порядку ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ (із змінами та доповненнями) (далі - ПКУ), розглянуто в межах своєї компетенції лист .., щодо отримання довідки від постачальника електроенергії, якщо відключення було зовнішнім.

Правовідносини у сфері використання РРО регулюються Кодексом та Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (із змінами та доповненнями) (далі - Закон № 265)), згідно з яким розроблено Порядок щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016    N 547, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 липня 2016 р. зa N 918/29048 (далі - наказ N 547).

Відповідно до статті 5 Закону N 265 на період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, не більше 7 робочих днів, відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного реєстратора розрахункових операцій.

Згідно з пунктом 10 розділу III наказу N 547, якщо на період виходу з ладу РРО або в разі відключення електроенергії розрахункові операції проводяться з використанням книги ОРО та розрахункової книжки, після встановлення відремонтованого (резервного) РРО або відновлення постачання електроенергії необхідно провести через РРО суми розрахунків за час роботи з використанням розрахункової книжки, а також відповідно до контрольної стрічки (у випадку обнулення оперативної пам'яті) - за час роботи, що передував виходу РРО з ладу або відключенню електроенергії, окремо за кожною ставкою податку на додану вартість, акцизного податку або іншого податку (збору), після чого слід виконати Z-звіт. За потреби виконується операція "службове внесення" на суму готівки, що зберігається на місці проведення розрахунків.

Відповідно до пункту 6 глави 4 розділу II наказу Міністерства фінансів України від 14.06.2016    N 547 "Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій" використання книги ОРО, зареєстрованої на РРО, передбачає:
наявність книги ОРО на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО;
підклеювання фіскальних звітних чеків до відповідних сторінок книги ОРО;
щоденне виконання записів (у разі здійснення розрахункових операцій) про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо;
у разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії - здійснення записів за обліком розрахункових квитанцій.

Відповідно до пункту 9 глави 4 розділу II наказу Міністерства фінансів України від 14.06.2016    N 547 "Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій", у розділі 3 книги ОРО, зареєстрованої на РРО, обліковуються розрахункові квитанції, використані під час відключення електроенергії або в період ремонту РРО. Графи 1-5 заповнюються до початку використання розрахункової книжки, графи 6 - 8 - до початку реєстрації розрахункових операцій за допомогою РРО після відновлення постачання електроенергії чи встановлення РРО після ремонту.

Таким чином, законодавством чітко роз'яснено дії суб'єктів господарювання під час тимчасового відключення електроенергії.

Наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 N 547 "Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій", не передбачено здійснювати запис в КОРО про відсутність електроенергії.

Стосовно отримання довідок про відключення електроенергії повідомляємо, що порядок їх використання для підтвердження використання РК законодавством не передбачено.

Водночас повідомляємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ, індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.