Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист щодо самостійного виправлення платником податків помилок, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ, із змінами і доповненнями (далі - ПКУ), в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
Відповідно до абзаців 1, 2 п. 50.1 ст.50 ПКУ, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.
Форма податкової декларації з податку на прибуток підприємства (далі -Декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20 жовтня 2015 року № 897, із змінами і доповненнями.
Враховуючи зазначене, у разі виявлення платником податків помилки, що міститься у раніше поданій ним податковій Декларації (невірне визначення доходу), такий платник зобов’язаний надіслати уточнюючу Декларацію або здійснити виправлення у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були виявлені. При цьому, слід зазначити, що виправлення здійснюються за кожен податковий (звітний) період окремо.
Пунктом 50.1 ст. 50 ПКУ, зокрема, встановлено, що платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, за винятком випадків, установлених п. 50.2 цієї статті:
а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку. Цей штраф не застосовується у разі подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з податку на прибуток підприємств за попередній податковий (звітний) рік з метою здійснення самостійного коригування відповідно до ст. 39 ПКУ у строк не пізніше 1 жовтня року, наступного за звітним;
б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.
Таким чином, у разі виявлення платником податків помилки, яка міститься у Декларації за III квартали 2017 року, що призвела до заниження податкового зобов’язання, такий платник податку повинен або надіслати уточнюючу Декларацію і сплатити суму недоплати за цей період та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми недоплати до подання такої уточнюючої Декларації або відобразити суму недоплати у складі звітної Декларації, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.
У разі виправлення помилки у складі звітної Декларації, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, платник податку заповнює Додаток ВП до рядків 26-29, 31 - 33 Декларації.
З урахуванням Таблиці 2 «Результати виправлення помилок(ки)» Додатку ВП Декларації, показники збільшення (зменшення) податкового зобов’язання, сума штрафу (5%) та пені переносяться до вказаних рядків звітної Декларації.
При цьому, в звітній Декларації для платників, що подають звітність поквартально, в рядку 18 відображається податок на прибуток за результатами попереднього звітного (податкового) періоду поточного року з урахуванням уточнень. В свою чергу, рядок 18 зменшує податок на прибуток за звітний (податковий) період.
Пунктом 52.2 ст. 52 розд. II ПКУ визначено, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |