Державна фіскальна служба України в межах компетенції розглянула лист від ... (вх. ДФС № ... від ...) щодо отримання індивідуальної податкової консультації стосовно відображення у звіті за ф. № 1ДФ доходів з продажу земельні ділянки та надає індивідуальну податкову консультацію з порушених у ньому питань.
Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого (рухомого) майна регулюється ст. 172 IV розділу Податкового кодексу України (далі - ПКУ).
Під час проведення операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна (зареєстрованої відповідно до пункту 172.3 цієї статті) та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку.
Одночасно з дією пункту 172.4 статті 174 ПКУ, якщо стороною договору купівлі-продажу, міни об'єкта нерухомого майна є юридична особа чи фізична особа - підприємець, така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну).
Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду (п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).
Форма та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) (далі - Порядок) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4.
Проведення податковим агентом, у тому числі нотаріусом, коригування даних, відображених в податковому розрахунку, передбачено розділом IV Порядку, де зазначено, що у разі допущення помилки при заповнення звіту за ф. № 1ДФ, подається уточнюючий податковий розрахунок на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку.
Крім того зазначаємо, якщо стороною договору купівлі-продажу об’єкта нерухомого майна є юридична особа ..., то така юридична особа зобов’язана виконати функції податкового агента.
Щодо заповнення або виправлення помилок в декларації осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, то зазначаємо, що дане питання не відноситься до сфери оподаткування і не належить до компетенції Державної фіскальної служби, тому для отримання належної відповіді пропонуємо звернутися до Національного агентства з питань запобігання корупції.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |