Державна фіскальна служба України на запит Підприємства щодо рентної плати за користування надрами (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство, посилаючись на п.п. 252.12.1 п. 252.12 ст. 252 Кодексу, запитує про порядок обчислення бази оподаткування Рентною платою за розрахунковою вартістю видобутої корисної копалини (далі - База оподаткування).
База оподаткування визначається за сумою витрат, понесених на провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин (далі - сума витрат), до яких застосовується коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства (далі - Коефіцієнт).
Коефіцієнт згідно з Класифікацією запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 05.05.1997 № 432, є співвідношенням фінансового результату операційної діяльності до виробничої собівартості продукції з урахуванням адміністративних витрат і витрат на збут.
Оскільки Коефіцієнт обчислюється за правилами визначеними стандартами бухгалтерського обліку, то Товариство, же застосовує Коефіцієнт, розрахований під час виконання геолого-економічної оцінки запасів, визначає сумму витрат, керуючись у тому числі й нормами Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби».
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, жому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |