Державна фіскальна служба України на запит Товариства щодо плати за землю (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи, який здійснює господарську діяльність з надання в оренду власних приміщень (КВЕД 68.20 «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна»). Товариство зазначило також, що є власником будівель та земельних ділянок, на яких розташовані будівлі. При цьому частину приміщень, розташованих у будівлях, використовує виключно Товариство (кабінети для бухгалтерії, підсобні приміщення, тощо).
Товариство запитує про наявність у нього права скористатися особливим порядком сплати земельного податку на підставі норм п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу.
Колегія суддів палати в адміністративних справах Верховного Суду України (постанова від 24.11.2015 № 826/14703/13-а) погодилась із позицію ДФС щодо того, що перебування на спрощеній системі оподаткування не є безумовним звільненням суб’єкта господарювання від виконання податкових зобов’язань зі сплати податків, встановлених п. 297.1 ст. 297 Кодексу, а запроваджує інші умови, порядок та механізм їх сплати, а також встановлює можливість відновлення сплати, наприклад земельного податку, на загальних підставах у разі недотримання умов оподаткування за спрощеною системою.
Наприклад, шляхом дотримання в угодах з оренди нерухомого майна, як складової статутної діяльності, норм ст.ст. 796 - 797 Цивільного кодексу України щодо справляння з наймача будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) як плати за користування такою будівлею або іншою капітальною спорудою (їх окремою частиною) так і плати за користування земельною ділянкою у розмірі необхідному для досягнення мети оренди.
Приміщення, в яких розташовані підрозділи суб’єкта господарювання, через які відбувається управління, у тому числі й виконанням статутної господарської діяльності такого суб’єкта з надання в оренду (найм) будівель або інших капітальних споруд (їх окремих частин), пов’язані із земельними ділянками, які використовуються у господарській діяльності у розмірі необхідному для мети управління суб’єктом господарювання.
На податкові зобов’язання із земельного податку за земельні ділянки, що пов’язані з приміщеннями, в яких розташовані підрозділи суб’єкта господарювання, через які відбувається управління, у тому числі й виконанням статутної господарської діяльності такого суб’єкта з надання в оренду (найм) будівель або інших капітальних споруд (їх окремих частин), норма п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу застосовується щодо площі земельної ділянки необхідної для виконання операцій з управління з такого приміщення як окремої будівлі, а у випадку багатоповерхової будівлі - пропорційної частки площі приміщення до площі земельної ділянки необхідної для використання такої будівлі за цільовим призначенням.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |