Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства стосовно оподаткування акцизним податком операцій з реалізації для потреб населення придбаного на спеціалізованих аукціонах скрапленого газу, а також обов’язку складання і реєстрації Товариством при цьому акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН) та повідомляє.
У зверненні Товариство зазначає, що зареєстровано платником акцизного податку з реалізації пального та здійснює операції з продажу придбаного на спеціалізованих аукціонах скрапленого газу для потреб населення.
Кодексом передбачено, що особа, яка реалізує пальне, є платником акцизного податку та підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку (п.п. 212.1.15 п. 212.1, п.п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Кодексу).
Платник акцизного податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в ЄРАН з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи (п. 231.1 ст. 231 Кодексу).
При цьому чинний порядок реєстрації акцизних накладних потребує попередньої сплати акцизного податку через оформлення заявки на поповнення обсягів залишку пального та реєстрації її в системі електронного адміністрування реалізації пального (ст.ст. 231, 232 Кодексу).
Водночас положеннями п.п. 213.3.11 п. 213.3 ст. 213 Кодексу визначено, що звільняються від оподаткування акцизним податком операції з реалізації скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах для потреб населення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Оскільки виробник при здійсненні операцій з реалізації скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах для потреб населення не сплачує акцизний податок, то, зважаючи на вимоги ст.ст. 231, 232 Кодексу, у нього немає підстав для складання акцизної накладної, так само не виникає підстав для складання акцизних накладних і у його покупця (Товариства) при реалізації придбаного скрапленого газу для потреб населення.
Якщо Товариство не порушує вимог цільового використання придбаного на спеціалізованому аукціоні скрапленого газу для потреб населення та відповідно реалізує таке пальне виключно населенню, то за зазначеними операціями воно не є платником акцизного податку в розумінні п.п. 212.1.8 п. 212.1 ст. 212 Кодексу, податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку, а також обов’язку складати та реєструвати акцизні накладні при цьому у Товариства не виникатиме.
Згідно з п. 231.7 ст. 231 Кодексу якщо після реалізації пального відбувається повернення частини чи всього обсягу пального особі, яка реалізує пальне, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в ЄРАН.
Коригування акцизної накладної здійснюється відповідно до розділу III Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 №218, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.03.2016 за № 405/28535.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |